Ogórki konserwowe na zimę bez octu i sterylizacji - podwójne nadzienie.

Ogórki konserwowe na zimę bez octu i sterylizacji

Ten przepis na ogórki konserwowe bez octu i sterylizacji, który wykorzystuje podwójne nalewanie, spodoba się wielu gospodyniom domowym. Pyszne ogórki nadają się zimą i do sałatki, a przynajmniej do niektórych przystawek. Półfabrykaty ogórkowe, w których konserwantem jest tylko sól, są bardzo zdrowe i przydatne w użyciu.

Składniki: liście wiśni, liście dębu, liście czarnej porzeczki, ogórki, gorzka papryka, koper, nasiona kopru, ziarna czarnego pieprzu, czosnek, estragon

Jak zachować smaczne i zdrowe ogórki metodą podwójnego zalewania.

młode ogórkiWybieramy identyczne małe młode ogórki, myjemy je i napełniamy wodą przez okres 4-6 godzin, wyjmujemy z wody i ponownie dokładnie myjemy. Na dnie 3 litrowego słoika układamy: koperek z nasionami - 5-6 gałązek, można je suszyć garściami - liście wiśni i liście czarnej porzeczki - czosnek - 2-3 ząbki - czarny pieprz. Jeśli chcesz, możesz - strąki ostrej papryki, liście dębu, gałęzie estragonu. Ułóż ogórki mocno na pachnących liściach, pionowo lub jak się okazuje.

Następnie kontynuujemy gotowanie, zalewając gotowe puszki wrzątkiem przez 3-5 minut. Po upływie wyznaczonego czasu spuść wodę i dodaj do niej składniki solanki.

Na 1 litr solanki będziesz potrzebować: na 1 litr wody, 5-10 g cukru, 50 g soli, 5 g kwasu cytrynowego.

Ponownie zagotuj solankę i ponownie napełnij słoiki zawartością.

Zamknij sterylnymi pokrywkami i zwiń.

Ale ogórki w puszkach nie są jeszcze na to gotowe. Następnie należy obrócić puszki, zawinąć je w zwykły koc i odstawić do następnego dnia..

Ważne: słoiki z pokrywkami gotujemy na parze przez co najmniej 15 minut.

Ogórki konserwowe na zimę według przepisu na podwójne nalewanie bez octu i sterylizacji najlepiej przechowywać w piwnicy, ale można też w typowym magazynie, w kilkupiętrowym budynku.


Zobacz podobne przepisy

» » Ogórki konserwowe na zimę bez octu i sterylizacji - podwójne nadzienie.