Kompot z tarniny i żółtej wiśni na zimęNapoje są bardzo popularne w mojej rodzinie, dlatego co roku kupuję różne rodzaje owoców i łączę z nich pyszne kompoty. Zimą takich kompotów nie można kupić w sklepach. Takie kombinacje nie są nawet produkowane. A w mojej rodzinie bardzo kochają śliwkę wiśniową. Ale ponieważ jedna śliwka wiśniowa zostawia blady napój (patrz [url = onservashka.ru / 1557 / Kompot_iz_alychi_na_zimu /] kompot ze śliwki wiśniowej [/ url]), łączę go z tarniną. To skrzyżowana śliwka ze śliwką wiśniową. Pyszne i przyjemne owoce. Nadaje też kompotowi piękny kolor. Kompot z tarniny i śliwki na zimę, przepis ze zdjęciem, który proponuję, nie jest gotowany tak długo, więc zaopatrz się w owoce i gotuj pyszne naturalne napoje dla siebie i swojej rodziny.Składniki do przygotowania kompotu ze śliwek wiśniowych i tarniny na zimę
Wymagane produkty:
- Ternovka (rodzaj śliwki) - 200 gramów-
- Wiśnia śliwkowa żółta - 150 gramów-
- Cukier granulowany - 250 gramów-
- Woda - 3 litry-


zrobić syrop
Zagotuj słodki syrop. Wlej granulowany cukier do gorącej wody bez oszczędzania, ponieważ zarówno śliwka śliwkowa, jak i śliwka wiśniowa mają kwaśny smak, więc jeśli chcesz, aby kompot był słodki, dodaj cukier w ilości lub nawet trochę więcej, jeśli lubisz słodkie napoje.


Opłucz jagody
Opłucz owoce i włóż do sitka, aby woda mogła spłynąć. Wcześniej nawet nie zwracałem uwagi na tarninę, ale okazuje się świetna w napojach, więc radzę ją kupić, mimo że jest średniej wielkości i nie jest tak atrakcyjna jak duża węgierska śliwka. Również tarnina jest bardzo tania..


Dodaj owoce
Wyślij owoce do wrzącego syropu, ale uważaj, aby się nie poparzyć.


gotować kompot
Zagotuj kompot na małym ogniu, aby syrop trochę bulgotał.


wlać do banków
Czas gotowania kompotu nie powinien przekraczać 25-30 minut, w przeciwnym razie owoce wygotują się i tylko nasiona będą pływać. Owoce muszą pozostać nienaruszone, na wypadek gdybyś chciał jeść śliwkę wiśniową i tarninę w puszkach.


zwinąć puszki pokrywkami
Nawiasem mówiąc, owoce w puszkach są nie mniej smaczne niż świeże. Moje dziecko zawsze je zjada. Gorący kompot z ciernia ze śliwką wiśniową wlej do słoików.


Kompot z tarniny i śliwki wiśniowej na zimę: przepis ze zdjęciem
Przykryj je pokrywkami i ostudź.
Schłodzone słoiki z kompotem należy umieścić w ciemnym miejscu do przechowywania do zimy.
Smacznego!
Polecam też gotowanie kompot z jabłka i żółtej wiśni.
Zobacz podobne przepisy

» » Kompot z tarniny i żółtej wiśni na zimę