Uciekająca malina

Malina ... Jest nam wszystkim znana, prawdopodobnie nie ma osoby, która nie spróbowałaby tej pachnącej pięknej jagody lub gotowanego z niej dżemu. Większość ludzi uwielbia maliny ze względu na ich wspaniały miodowo-słodki smak z lekką kwaskowatością oraz oczywiście za właściwości lecznicze. Istnieje wiele odmian tej jagody: Malina Runaway, Złota Jesień, Poranna Rosa, Złoty Wrzesień i wiele innych..

Beglyanka malinowa i wiele innych odmian to na zewnątrz równomiernie rosnący krzew o cierniach przypominających róże. Owoce jagodowe mają kolor od jasnoróżowego do prawie czarnego, są też odmiany żółtych malin. Obecnie wyhodowano powtarzające się odmiany, które dają plony w warunkach niskiej temperatury..

Opis odmiany: Malina Runaway

To wczesna dojrzała żółta jagoda o doskonałym smaku. Ma wysoką wydajność i jest dość dobrze przystosowany do zimna. Krzewy tej odmiany są średniej wielkości. Młode pędy nie rosną zbytnio w miejscu. Średnio w jednym buszu jest ich około ośmiu. Roślina w pierwszym roku życia ma jasnozielony kolor, a już w drugim roku nabierają szarawego odcienia. Łodygi Runaway mają niewielką liczbę krótkich i cienkich cierni. Podobnie jak sama roślina, w pierwszym roku są zielone, aw drugim stają się szarawe z brązowym odcieniem..

Miąższ jagód ma aromatyczny słodko-kwaśny smak. Ta odmiana dość dobrze znosi nie tylko zimno, ale także suszę i upał. Ponadto kolejną zaletą jest dobra odporność na różne typy patogenów i wszelkiego rodzaju szkodniki. Dlatego malina Runaway jest bardzo popularna wśród ogrodników..odmiany malin żółtych

Opis odmiany: malina Złota jesień

Malinowa Złota Jesień wyróżnia się dużym rozmiarem jagód o odpowiedniej gęstości, co znacznie ułatwia transport, ponieważ jagoda nie gnije, ale zachowuje swój pierwotny kształt. Maliny tej odmiany są koloru żółtego z lekkim złotym odcieniem. Krzewy osiągają wysokość do półtora metra. W krzaku nie ma więcej niż siedem młodych pędów. Rośliny jednoroczne są cienkie, koloru zielonego - w drugim roku życia brązowieją z nalotem woskowym. Na łodygach nie ma zbyt wielu cierni, a znajdują się one głównie na dole pędów.

Ta jagoda jest określana jako deserowa, ponieważ jest dość słodka i soczysta. Stosuje się zarówno świeże, mrożone, jak i po obróbce cieplnej w postaci konfitur, kompotów.

Odmiana ta ma wysoką wydajność, a ponadto należy do odmian powtarzających się i może wytrzymać zimno do -30 stopni. I zaczyna przynosić owoce w połowie sierpnia.

Opis odmiany: malina Golden September

Malina Golden September ma duże, kulisto-stożkowate owoce w kolorze złotopomarańczowym. Różni się słodko-kwaśnym niesamowitym smakiem z bogatym aromatem. Krzewy średniej wysokości, młode pędy średniej grubości, jasnozielone. Maliny są spożywane zarówno świeże, jak i mrożone, a po obróbce termicznej w postaci konfitur, kompotów, dżemów, galaretek. Służy również do produkcji win i likierów - aktywnie wykorzystywanych w medycynie.

Jest to odmiana o dość wysokim plonie, słabym zarażeniu chorobami, a ponadto należy do odmian powtarzających się..

Do powtarzającej się odmiany należy również żółta Raspberry Morning Dew. Ten gatunek ma również obfite zbiory. Piękne żółte jagody dużych rozmiarów o przyjemnym słodkim smaku i lekkiej kwaskowatości, które są łatwe w transporcie. Wraz z upałem i suszą zawartość cukru jest tracona i przeważa bardziej kwaśny smak

Krzewy rosną do 170 centymetrów, wzniesione z twardymi cierniami, odporne na różnego rodzaju choroby. Dają wiele młodych pędów. Sadzonki tej odmiany są bardzo dobrze akceptowane podczas przesadzania. Ogólnie roślina dobrze znosi zarówno zimno, jak i ciepło - plonuje dwa razy w roku. Jagody nie piecze się w wysokiej temperaturze. Zastosowanie owoców jest uniwersalne: świeże, mrożone i po obróbce termicznej.

Dodaj komentarz


Zobacz podobne przepisy

» » Uciekająca malina