Jak suszyć wiśnie w domu?

Zimą chętnie gotujemy kompot z suszonych owoców - zdrowy napój, który pozwala nasycić organizm witaminami. Ale niewiele osób wie, co można suszyć wiśnie w domu, a następnie przygotuj z niego różne potrawy. Chcemy opowiedzieć o metodach suszenia tej jagody..Jak suszyć wiśnie w domu?

Chciałbym również powiedzieć kilka słów o zaletach i szkodach wiśni. Zawiera więc na przykład całkiem sporo witaminy C, która jest dla nas szczególnie ważna zimą, zawiera też błonnik, który jest dla nas niezwykle przydatny. Ale pamiętaj, że osoby z cukrzycą nie powinny jeść wiśni..
Suchy wiśnie w domu może być na słońcu lub w piekarniku. Powiedzmy od razu, że im dłuższe suszenie, tym mniej witamin pozostanie w owocach i tym mniej będą smaczne.
Jeśli chcesz, aby wiśnie później przypominały w smaku rodzynki, musisz najpierw usunąć pestki, a następnie umieścić je w komorze fumigacyjnej, na przykład w pudełku lub zamkniętej beczce. Konieczne jest pobranie 1-2 g siarki na 1 kg wiśni i podpalenie. Dym, który powstanie podczas spalania siarki, uchroni jagody przed brązowieniem. Fumigacja powinna trwać do półtorej godziny. Ta sama operacja jest wykonywana z gotowanie suszonych winogron. Następnie jagody będą musiały być suszone przez 5-9 dni na świeżym powietrzu, tak aby były wystawione na bezpośrednie działanie promieni słonecznych..
Można również suszyć wiśnie w piekarniku, temperatura powinna wynosić około 65 stopni, czas suszenia powinien wynosić około 20 godzin.
Zobacz podobne przepisy

» » Jak suszyć wiśnie w domu?