Puree bananowe: opcje przygotowania deseru, pokarmy uzupełniające dla dziecka i przygotowanie puree bananowego na zimę

Puree bananowe

Banany to niedrogi owoc, który podbił nasze serca i serca naszych dzieci. Delikatna konsystencja miąższu smakuje zarówno niemowlętom, jak i dorosłym. Dzisiaj porozmawiamy o różnych opcjach przygotowania puree bananowego..

Składniki: Sok pomarańczowy, banan, woda, cytrynowy, orzechy, cukier, jabłka
Czas do zakładki: Cały rok

Do przygotowania jedzenia dla niemowląt najlepiej jest wziąć banany lekko niedojrzałe, bez ciemnych plam na skórze. Dopuszczalne jest nawet stosowanie owoców z ledwo zauważalną zielenią w pobliżu łodygi. Miąższ takich bananów jest gęsty, bez brązowienia i kruchości..

Jeśli banany zostaną wybrane do zbioru do wykorzystania w przyszłości, tutaj możesz użyć owoców z ciemną skórką, bez widocznych uszkodzeń miazgi. Brązowe plamy należy odciąć.

Puree bananowe

Jak zrobić pyszny deser bananowy

Obierz kiść bananów (4-5 sztuk). Pokrój miąższ wszystkich owoców na koła o grubości 6-7 milimetrów. Zostaw trochę bananowych krążków (6-8 sztuk) do dekoracji, resztę uderz blenderem do gładkości. Do powstałego puree dodaj 1 łyżkę miodu i sok z jednej cytryny. Pokonaj puree przez kolejne 30 sekund..

Smażyć 2 łyżki obranych orzechów laskowych na suchej patelni. Zmiel ostudzone ziarna za pomocą blendera na okruchy.

Puree bananowe

Smażyć pozostałe krążki bananowe na patelni, aż się zrumienią z obu stron.Ułóż tłuczone ziemniaki do misek z szeroką miską. Na wierzch przyklej kilka krążków smażonych bananów, a deser posyp posiekanymi orzechami.

Kanał „Cook Note” prezentuje kolejną deserową potrawę z bananów

Przecier bananowy dla dzieci

Prosty przepis bez dodatków

Dojrzałe banany są obrane i zmielone, aż będą gładkie. Do tej manipulacji możesz użyć drobnej tarki, sita, robota kuchennego lub blendera. Im bardziej zhomogenizowana masa, tym rzadszy będzie przecier.

Z dodatkiem wody

Jeśli dziecko jest bardzo małe i postrzega uzupełniające się pokarmy tylko o bardzo płynnej konsystencji, wówczas puree bananowe rozcieńcza się wymaganą ilością ciepłej przegotowanej wody.

Najlepiej zacząć podawać dziecku puree bananowe z gotowanych owoców. W tym celu plasterki miazgi bananowej gotuje się wstępnie w niewielkiej ilości wody przez 7-8 minut. Na jeden średni owoc wystarczy 50 mililitrów płynu. Następnie ugotowane plastry są rozgniatane do uzyskania gładkości i schładzane do odpowiedniej temperatury przed podaniem..

Puree bananowe

Z dodatkiem mleka

Od pierwszego roku życia przecier bananowy można rozcieńczyć gotowanym mlekiem. Aby to zrobić, nadmiar płynu spuszcza się z gotowanych bananów, a zamiast tego dodaje się gorące gotowane mleko. Masę kroi się blenderem lub widelcem i podaje na stół.

Z dodatkiem soku

Jeśli dziecko nie jest uczulone na owoce cytrusowe, możesz rozcieńczyć puree bananowe dla niemowląt świeżo wyciśniętym sokiem pomarańczowym. W takim przypadku miazga bananowa może być używana zarówno na surowo, jak i gotowana.

Puree bananowe

Pieczone banany

Dwa banany w skórce są dokładnie myte pod bieżącą wodą. Przykryj małą miskę żaroodporną folią lub papierem do pieczenia. Obrane owoce przełożyć do naczynia do pieczenia. Banany przechowuj w piekarniku nagrzanym do 120 stopni przez pół godziny. Następnie owoce są usuwane i obrane. Lepiej jest to zrobić nad miską, w której miazga zostanie później przecierana, aby jak najlepiej zachować powstały sok. Jest pyszna i aromatyczna. Możesz również spuścić sok z naczynia do pieczenia..

Następnie dodaj 100 mililitrów wody do miąższu bananowego i zmiel owoce na puree.

Gotową karmę uzupełniającą doprowadza się do wrzenia na średnim ogniu i schładza do temperatury 37-38 stopni.

Puree bananowe

Przecier bananowy z jabłkami na zimę

Przecier bananowy można przygotować do wykorzystania w przyszłości. Aby to zrobić, weź jeden kilogram bananów i dwa dojrzałe jabłka. Najlepiej używać kwaśnych jabłek, na przykład „Antonovka”.

Jabłka i banany są obrane i pokrojone w dowolny sposób. Pokrój plasterki na puree za pomocą blendera lub robota kuchennego. Owoce można również zetrzeć na drobnej tarce, ale w tym przypadku gotowe danie będzie z ziarnami.

Puree bananowe

Do zmiażdżonej masy bananowo-jabłkowej dodaje się dwie dwustu gramowe szklanki wody i trzy szklanki cukru o tej samej objętości. Do przecieru owocowego wlewa się również sok z dwóch cytryn. Puree ziemniaczane są wysyłane do ognia na 30 minut.

Podczas wrzenia puree piankę usuwa się z niego kilka razy. Gotowy gorący deser bananowy wlewa się do sterylnych słoików i szczelnie zamyka gotowanymi pokrywkami.

Przechowuj taki przedmiot przez rok w dowolnym ciemnym i chłodnym miejscu..


Zobacz podobne przepisy

» » Puree bananowe: opcje przygotowania deseru, pokarmy uzupełniające dla dziecka i przygotowanie puree bananowego na zimę