Przepis na zdjęcia krok po kroku, jak zrobić pyszną sałatkę z ogórków i marchwi po koreańsku na zimę

ogórki po koreańsku

Opis

Koreańskie ogórki na zimę - doskonała sałatka na przystawkę, która z pewnością urozmaici świąteczny stół. To najsmaczniejsze warzywa w puszkach, jakie kiedykolwiek skosztujesz. Ponadto w tym przepisie fotograficznym krok po kroku ogórki są zbierane z marchewką, która tylko poprawia smak ogórka..

Gotowanie sałatki z marchwi i ogórka na zimę w domu zajmuje niestety cały dzień. Jednak po wykonanej pracy możesz odpocząć i być pewnym, że zaopatrzyłeś się w pyszny i zdrowy preparat, którym na pewno będziesz zachwycony zimą. Głównym sekretem robienia sałatki ogórkowej jest marynowanie warzyw w specjalnej koreańskiej przyprawie. Ma jednocześnie niezbędne przyprawy, więc inne przyprawy nie są w tym przypadku potrzebne. Uwierz mi, okazuje się tak smaczny, że chcesz zjeść przedmiot natychmiast po jego przygotowaniu, a nie czekać na zimę.

Oferujemy przepis na zdjęcia krok po kroku na pyszne koreańskie ogórki. Zawiera instrukcje krok po kroku, w których znajdziesz szczegółowe informacje o tym, jak gotować ogórki w ten sposób i jak je konserwować w słoikach do dalszego przechowywania..

Zaczynamy więc przygotowywać koreańską przekąskę warzywną na zimę.!

Składniki

 • Ogórki 1,5 kg
 • Marchew 750 g
 • Czosnek 1,5 szt.
 • Ocet 9%, 100 ml
 • Olej roślinny 100 ml
 • Sól kuchenna 1,5 łyżki. l.
 • Cukier granulowany 100 g
 • Koreańska mieszanka przypraw 2 łyżki l.

Kroki

 1. Aby przygotować ogórek w domu, bierzemy tylko świeże warzywa. Ogórki można stosować w dowolnym rozmiarze. Najpierw je myjemy, a następnie wkładamy do dużej ilości wody i zostawiamy na pięć godzin.. Jest to wymagane, aby warzywa w przygotowaniu były chrupiące i miały jasnozielony kolor.. Po pięciu godzinach wyjmujemy ogórki z wody i suszymy, a następnie kroimy na małe kawałki..

  pokrojone ogórki

 2. Teraz bierzemy marchewki i zdejmujemy z niej górną warstwę. Następnie zmiel obrane, czyste warzywa na specjalnej tarce do marchwi. Jeśli w kuchni nie ma takiego urządzenia, marchewki można pokroić w małe paski zwykłym nożem. Włóż marchewkowe słomki do miski z posiekanymi ogórkami.

  pocierać marchewki 3. Czosnek obrać i przecisnąć przez naczynie czosnkowe lub przepuścić przez drobną tarkę.

  siekany czosnek

 4. Do przygotowanych warzyw przygotuj marynatę. Aby to zrobić, do osobnej miski dodaj ocet, olej, cukier granulowany i sól, a także specjalną koreańską przyprawę i starty czosnek. Dokładnie wymieszaj wszystkie składniki dodane do pojemnika.

  przygotowanie marynaty

 5. Zalewamy warzywa gotową aromatyczną marynatą, po czym kilkakrotnie mieszamy zawartość patelni tak, aby ogórki i marchewka znalazły się w zalewie.

  dodaj warzywa

 6. Zamknij napełniony pojemnik pokrywką i odstaw do lodówki na osiem godzin. W tym czasie warzywa uruchamiają własny sok i całkowicie zanurzają się w powstałej solance..

  przykryć pokrywką

 7. Po wskazanym czasie wyjmujemy obecny przedmiot i ponownie mieszamy, po czym wkładamy do wysterylizowanych słoików. Pozostałą część marynaty z miski wlej do słoików na warzywach.

  włożyć do słoików

 8. Przykryj słoiki ogórkowych przystawek pokrywkami i umieść je w rondelku z zakrytym dnem. Następnie napełnij je wodą po same ramiona i włącz mały ogień. Kiedy woda w garnku zacznie wrzeć, sterylizuj słoiki przez dwadzieścia minut, po czym mocno dokręcamy powieki.

  wysterylizować obrabiany przedmiot

 9. Umieść wysterylizowane puste miejsca pod ciepłym kocem, aż ostygną. Koreańskie ogórki na zimę są gotowe! Przechowuj je w chłodnym miejscu..

  pyszne pikantne ogórki na zimę

  Smacznego!


Zobacz podobne przepisy

» » Przepis na zdjęcia krok po kroku, jak zrobić pyszną sałatkę z ogórków i marchwi po koreańsku na zimę