Blanki do squasha

Zaopatrując się w domowe preparaty, nie zapominajmy o niezwykłym w swojej formie i zawartości warzywu z rodziny dyni - kabaczku. Niewątpliwie owoc ten będzie dobrym dodatkiem do każdego świątecznego stołu, a także rozweseli i doda powagi każdej codziennej kolacji..

Półfabrykaty z squasha na zimę mogą być bardzo różnorodne, są marynowane, fermentowane, konserwowane, nawet kandyzowane. Bez względu na to, jak ugotowane są te owoce, są niesamowicie dobre i przydatne dla ludzkiego organizmu. W końcu dynia ma wysokie walory dietetyczne i lecznicze, jest szeroko stosowana przy nadciśnieniu, chorobach wątroby, chorobach nerek, katarach, wrzodach trawiennych i miażdżycy.

Klasycznym przepisem na półfabrykaty dyni jest konserwowanie ich w słodkiej marynacie, taki squash może być podawany nie tylko jako samodzielna przekąska w puszce, ale także jako pikantny dodatek do mięsa czy ryb.

Wszystko przepisy na puste miejsca z squasha polegają na starannym doborze zebranego materiału, owoce powinny być lekko niedojrzałe z delikatną mleczną skórką i drobnymi drobnymi pestkami.

dynia luzem

Tak więc, aby ugotować squasha zgodnie z powyższym przepisem, potrzebujemy:

dynia - 3 kg

czosnek - 7-8 ząbkówNa słodką marynatę

woda - 3 l

sól - 4 łyżki

cukier - 4 łyżki.

ocet 9% - 4 łyżki

pieprz - 6-8 groszków

liść laurowy 4-5 szt

a także: liście czarnej porzeczki, obrane kłącza chrzanu, łodygi kopru z parasolami.

Najpierw musisz dobrze wypłukać squash pod zimną wodą. Następnie głęboko pokrój łodygę i dzióbek, duże owoce przekrój na pół.

Następnie, jak w przypadku pomidory w puszkach na dno wcześniej przygotowanych, czystych, suchych sterylizowanych słoików o objętości 1 litra należy ułożyć gałązki kopru, kilka ząbków czosnku, kawałki kłącza chrzanu pokroić w plasterki o długości 2,5-3 cm i na wierzch ułożyć przygotowaną dynię.

gotowanie squasha

 Aby przygotować marynatę, należy zagotować wodę, dodać sól, cukier, pieprz i liść laurowy, pozostawić do wrzenia na 3-4 minuty, a następnie wlać do słoików z dynią.

Następnie przykryj puszki blaszanymi wieczkami i umieść je w pojemniku do sterylizacji i tak jak z papryka konserwowa i sterylizuj przez 15 minut. Po zakończeniu sterylizacji słoiki zawinąć pokrywkami, odwrócić do góry dnem i zawinąć, ciepłe, na 24 godziny.

Zimowe blanki z squasha najlepiej przechowywać w chłodnym, ciemnym miejscu.

squash w słoiku


» » Blanki do squasha