Kawior z buraków na zimę. Przepis ze zdjęciami krok po kroku

Dziś zapraszam do uzupełnienia zapasów dyni i kawior z bakłażana nie mniej smaczne kawior z burakówth. Kawior z buraków to przystawka, która będzie świetnym dodatkiem do świątecznego i codziennego stołu jako dodatek do dań rybnych i mięsnych, płatków śniadaniowych i ziemniaków. Ponadto na jego szkielecie w kilka minut możesz przygotować sałatkę lub barszcz czerwony, co jest bardzo wygodne i praktyczne..

I jak pyszne się okazuje, jeśli rozprowadzisz je na skórce czarnego chleba żytniego. Tak, ogólnie rzecz biorąc, dietetycy zalecają spożywanie buraków i buraków z nimi jak najczęściej w codziennej diecie, szczególnie zimą i wczesną wiosną, kiedy organizmowi zaczyna brakować witamin.

Od ukończenia kawior z buraków okazuje się być umiarkowanie ostry, wtedy można go podawać dzieciom od 4-5 lat.Dla młodszych dzieci najlepiej przygotować buraki na zimę w postaci puree buraczano-jabłkowego. Pamiętaj, aby przygotować co najmniej słoik tego kawior z buraków na zimę,Jestem pewien, że ten przepis Cię nie zawiedzie.

Aby go przygotować, będziesz potrzebować następujących produktów:

  • Duże buraki - 1 szt.
  • Cebula cebulowa - 1 sztuka.
  • Czosnek - 1 głowa.
  • Sól - 1 łyżka stołowa.
  • Ocet - 50 ml.
  • Liść laurowy - 2 sztuki.

Kawior z buraków Nasimu - przepis

kawior z buraków na zimę

Obierz buraki nożem lub gruboziarnistą tartą obieraczką do warzyw. Pomimo tego, że buraki nie są dziś zbyt popularne w kuchni i przygotowuje się z nich tylko kilka sałatek i barszczu, to warzywo to jest niezbędne dla organizmu. Jego użyteczne właściwości dostrzegł Hipokrates. Na drugim miejscu pod względem zawartości jodu znajduje się burak (na pierwszym miejscu wodorosty), jest praktykowany w leczeniu anemii z niedoboru żelaza i jest przydatny dla zdrowia mężczyzn i kobiet..

kawior z buraków na zimę

Cebulę pokroić w cienkie półpierścienie. kawior z buraków na zimę

W rondelku wymieszać cebulę z burakami i polać słonecznikiem lub oliwą. Dusić masę przez 15 - 20 minut.

kawior z buraków na zimę

Czosnek posiekaj i dodaj do mieszanki cebulowo-buraczanej Połączenie buraków z czosnkiem jest najbardziej udane i najczęściej stosowane w kuchni. Buraczki słodkie nabierają ostrości i nowych smaków.

kawior z buraków na zimę

Dodaj ocet i dokładnie wymieszaj kawior, aby namoczyć buraki, cebulę i czosnek..

kawior z buraków na zimę

Dodaj trochę soli i kilka liści laurowych, dokładnie wymieszaj kawior, aby buraki wchłonęły sok z cebuli i czosnku. Liście laurowe nie akceptują wszystkich, więc możesz je wkrótce wyjąć. Dusić warzywa przez kolejne 30 minut.

kawior z buraków na zimę

Kawior z buraków na zimę - to niecodzienna, ale dość prosta opcja na przekąskę, którą można podawać jako dodatek do tłuczonych ziemniaków lub innych dodatków. 

kawior z buraków na zimę

Kawior z buraków jest najpopularniejszy na Ukrainie - jest obecny na każdym stole. Jeśli kiedyś starałeś się nie spożywać buraków ze względu na ich specyficzny smak, przemyśl swoje podejście do tego produktu i ugotuj z niego kawior - na pewno Ci się spodoba.

kawior z buraków na zimę

Zaletą kawioru z buraków jest to, że można go długo przechowywać, a po ugotowaniu w dużych ilościach można się nim cieszyć w dowolnym momencie. Możesz także gotować i pikantny kawior z buraków, który przepis znajdziesz na stronie. 

Kawior z buraków na zimę. Zdjęcie

kawior z buraków na zimę

Irina Malikhova


» » Kawior z buraków na zimę. Przepis ze zdjęciami krok po kroku