Zbieranie zieleni na zimę: najlepsze przepisy

Lato i jesień to najlepsze pory roku dzięki obfitości roślin, które można spożywać w dużych ilościach przy przygotowywaniu wszelkiego rodzaju potraw. Jeśli chcesz cieszyć się chrupnięciem zielonych liści nawet w zimie, po prostu przygotuj świeże zioła na zimę, dowiedz się, jak to zrobić poniżej..

więc, przygotowania zimowe świeże zioła.

Solenie świeżych warzyw zimą

Składniki:

Sól - 1 łyżeczka.

Mielony czarny pieprz - 1 łyżeczka.

Ocet - 1 łyżka. łyżka.

Zieloni - 1kg.

Zbieranie zieleni na zimę

Przepis.

W przepisie do solenia wybrano zieleninę boćwiny. Będziesz potrzebował liści rośliny do posiekania. Dzięki niskiej zawartości kalorii - tylko 19 kcal, ta zieleń zawiera dużą ilość witamin i minerałów. Ta doskonała roślina jest przydatna dla osób z cukrzycą i otyłością. Roztropne gospodynie domowe z pewnością powinny kupować tę zieleninę do solenia na zimę, co zapewni całej rodzinie dobre zdrowie. Cena tego zioła na rynku jest dość wysoka, ale ten zakup będzie wart przekąski, którą masz zamiar przygotować.

Zbieranie zieleni na zimę

Posyp pokruszone liście boćwiny solą.Zbieranie zieleni na zimę

Wlej esencję z octu na zioła. Liście boćwiny dobrze smakują, a namoczone w occie sprawią, że będą bardziej soczyste.

Zbieranie zieleni na zimę

Dokładnie wymieszaj zioła, aby były dokładnie nasączone solą i octem. Dobierz odpowiednie proporcje soli i octu, aby marynata nie była zbyt ostra.

Zbieranie zieleni na zimę

Wrzuć boćwinę do słoików, aby zielenina „utopiła się” w marynacie.

Zbieranie zieleni na zimę

Jeśli planujesz wirować zioła na zimę, słoiki należy wysterylizować, aby przystawka zachowała się przez kilka miesięcy. Do sterylizacji można wybrać kilka metod: w kuchence mikrofalowej, w piekarniku lub na parze wrzącej wody. W przypadku dwóch pierwszych metod wlej niewielką ilość wody do słoika i pozostaw w urządzeniu elektrycznym na kilka minut. Kiedy woda zamienia się w parę i osiada na ściankach puszek, sterylizację można uznać za zakończoną.

Zbieranie zieleni na zimę

Solone warzywa mogą być świetnym dodatkiem do dań warzywnych i mięsnych. Barszcz zielony zimą to rarytas, którego nie zawsze można przyrządzić ze względu na brak szczawiu na półkach sklepowych. Solenie boćwiny i użycie jej jako uzupełnienia barszczu zielonego okaże się bardzo smaczne i niczym nie będzie się różnić od wersji letniej.

Zbieranie zieleni na zimę

Ze względu na wysokie koszty i niskie rozpowszechnienie na terytorium Rosji nie każda gospodyni domowa może sobie pozwolić na boćwinę, ale jeśli w łóżkach w strefie podmiejskiej jest wolne miejsce, tę zieleninę można uprawiać bez większego wysiłku.

Zamrażanie świeżych warzyw na zimę

Aby zamrozić świeże zioła na zimę, na przykład koperek, należy wziąć młode gałązki i dokładnie je opłukać pod bieżącą zimną wodą, następnie rozłożyć ręcznik i całkowicie wysuszyć.

Następnie za pomocą ostrego noża posiekaj drobno plon na desce do krojenia.

Zbieranie zieleni na zimę

Następnie posyp posiekane warzywa na tacy pokrytej folią lub folią i włóż do zamrażarki na jeden dzień..

Zbieranie zieleni na zimę

Po upływie określonego czasu wyjmij tackę z ziołami i umieść je w odpowiednim plastikowym pojemniku lub plastikowej torbie. Po czym zamrożony koperek należy włożyć z powrotem do zamrażarki..

Mrożenie zieleni - drugi przepis.

Możesz także zamrozić koperek lub inne warzywa w inny sposób. Aby to zrobić, podobnie jak w pierwszej wersji, zielone gałęzie należy umyć i wysuszyć, a następnie zebrać w wiązkę i związać jakąś nitką, sznurkiem.

Umieść pakiet w plastikowej torbie i wyślij do lodówki w komorze zamrażarki.

Gdy do gotowania potrzebne są świeże zioła, należy wziąć tę pęczek i po prostu posiekać w odpowiedniej ilości, a resztę odłożyć z powrotem.

O tym, jak jeszcze możeszgotować pietruszkę na zimę, dowiesz się czytając nasz artykuł opublikowany na tej stronie.


» » Zbieranie zieleni na zimę: najlepsze przepisy