Pyszny kompot brzoskwiniowy

Co może być lepszego w chłodne zimowe dni niż pyszne, aromatyczne kompot brzoskwiniowy, przepis który jest wystarczająco prosty w przygotowaniu i nie zajmie dużo czasu i wysiłku.

Aby się przygotować kompot brzoskwiniowy, będziesz potrzebować następujących składników:

  • brzoskwinie - 3 kg
  • cukier - 750 g
  • woda - 2 l
  • kwas cytrynowy - 2 g

brzoskwinie luzemNajpierw dobrze umyj brzoskwinie, a następnie opuść je na 3 minuty w garnku z wrzącą wodą. Po blanszowaniu owoce należy przygotować jak do gotowania Dżem brzoskwiniowy, - obierz, a następnie przekrój na pół i usuń pestkę.

Następnie przygotowane brzoskwinie należy umieścić w przygotowanych wcześniej czystych, suchych, wysterylizowanych słoikach, wyciąć.

Osobno należy przygotować syrop zalewając cukrem wodą i dodając tam kwas cytrynowy, doprowadź słodkie nadzienie do wrzenia i gotuj przez 5-7 minut. Następnie zawartość puszek należy napełnić gorącym syropem, przykryć blaszanymi pokrywkami i umieścić w pojemniku do sterylizacji..

Wysterylizuj jak półfabrykaty z squasha, puszki 1 litr - 15 minut, 3 litry - 30 minut. Pod koniec sterylizacji zwinąć słoiki, odwrócić je do góry nogami, zawinąć w ciepły koc na 8-10 godzin.

kompot brzoskwiniowy w słoikach

Przechowuj w ten sposób kompot brzoskwiniowy, przepis co jest wskazane powyżej, jest lepsze w piwnicy lub spiżarni.


Zobacz podobne przepisy

» » Pyszny kompot brzoskwiniowy