Przygotowanie sałatek na zimę. Przepisy

Liderami sezonów żniwnych wśród gospodyń domowych są niewątpliwie przygotowanie sałatek na zimę, przepisy kulinarnektóre każdy dostawca ma swoje własne. Bez względu na to, z czego są zrobione, jakie warzywa i owoce nie są zawarte w takich konserwowanych przekąskach, jak mówią, dla każdego smaku i koloru. Chcemy również zaproponować kilka takich przepisów..

więc, przygotowanie sałatek na zimę - przepisy kulinarne.

sałatka owocowo-warzywna

1. Sałatka owocowo-warzywna.

Składniki: Bułgarska papryka - 1 kg - cebula - 400 gramów - jabłka - 1 kg - śliwki - 1 kg sól - 4 łyżeczki - olej roślinny - 100 ml - ocet jabłkowy - 100 ml - czarny pieprz - 10 groszków.

Co do gotowania sałatka z bakłażana na zimę, Pierwszym krokiem jest umycie i obieranie wszystkich następnych owoców i warzyw. Następnie podziel śliwki na pół, usuń pestki i pokrój w plasterki, obierz jabłka i pokrój je również w plasterki, pokrój całą paprykę i cebulę w krążki.Umieść wszystkie warzywa w rondelku, dodaj do nich sól, cukier, pieprz, dobrze wymieszaj i pozostaw na kilka godzin, aby mikstura wypuściła sok.

Następnie garnek z warzywami podpalamy, zagotowujemy, dodajemy oliwę i ocet i gotujemy 10 minut.

Przygotuj gorącą, gotową sałatkę w przygotowanych sterylnych słoikach i zwiń.

sałatka z marchewki i chrzanu

2. Jabłka z chrzanem i marchewką

Składniki: marchewka - 170 gramów - jabłka - 200g - korzenie chrzanu - 10g - ocet - 2g.

Solanka: woda - 1 litr - cukier - 100 gramów - sól - 60 g - ocet stołowy - 10 g.

Najpierw musisz przygotować solankę, w tym celu sól, cukier i ocet należy dodać do wrzącej wody i natychmiast wyjąć z pieca.

Dalej, jak w przypadku gotowania Sałatka marchewkowa, obrane marchewki, jabłka i chrzan utrzeć na grubej tarce, zapakować w przygotowane słoiki i zalać przygotowaną na gorąco solanką.

Przykryj słoiki pokrywkami i wysterylizuj. Sterylizuj litrowe puszki - 15 minut, pół litra - 10.

Następnie szczelnie zamknij słoiki i ostudź.


» » Przygotowanie sałatek na zimę. Przepisy