Dżem jabłkowy

W środku letniego sezonu owocowo-jagodowego każda gospodyni domowa zajęta jest przygotowywaniem domowych przetworów. Wśród słodkich przysmaków czołowe miejsce słusznie należy do tradycyjnego dżemu, który jada się nie tylko jako osobny produkt, ale także stanowi wspaniałe nadzienie do naleśników, ciast, bajgli, bułek i innych domowych wypieków. Okazuje się, że jest bardzo smaczny, aromatyczny dżem jabłkowy, przepis który jest przedstawiony poniżej.

Jak zrobić dżem jabłkowy, każdy dostawca wie, ale wciąż są tu małe tajemnice, dzięki którym dżem okazuje się delikatny i lekki.

Przygotowanie dżemu należy rozpocząć od przygotowania surowca jabłkowego, w tym celu jabłka należy umyć, skórki i rdzeń, tak jak przy gotowaniu dżem jabłkowy z cytryną, i pokrój na małe kawałki.piękne jabłka

Na 1 litr obrabianego przedmiotu potrzebujesz 1 kg obranych jabłek, 700 g cukru i 1 szklankę wody.

Przygotowane jabłka należy umieścić w emaliowanym garnku, zalać wodą, zagotować i gotować pod przykryciem na średnim ogniu przez około 20 minut.

Czy wiedziałeś, jak zrobić dżem jabłkowy nasycony kolor miodowo-karmelowy o jednolitej gęstej konsystencji - w tym celu konieczne jest ugotowane, zmiękczone jabłka, najpierw przejść przez maszynę do mięsa, a następnie przetrzeć powstałą masę przez sito.

Następnie zmiażdżone surowce jabłkowe należy ponownie umieścić na patelni i gotować przez 40 minut, aż do całkowitego ugotowania..

slajd z dżemem jabłkowym

Lubić dżem z ranetki, dżem jabłkowy, należy go zapakować na gorąco w przygotowane wcześniej słoiki i zawinąć pokrywki.


» » Dżem jabłkowy