Adjika `zamaniha` - pyszny i prosty przepis ze zdjęciami krok po kroku na zimę

adjika zamaniha

Opis

Adjika „Zamaniha” otrzymała tak niezwykłą nazwę, ponieważ ten produkt, przygotowany w domu, ma niesamowity kuszący smak. Skład składników tego preparatu składa się wyłącznie z produktów naturalnych, dzięki czemu adjika jest również przydatnym sosem. Korzystanie z prac domowych jest dość zróżnicowane. Stanowi doskonałą przyprawę do dań mięsnych, szczególnie jeśli jest to kebab. Adjika „Zamaniha” idealnie zastąpi wszystkie zakupione keczupy i sosy. Ponadto dopuszcza się używanie go jako samodzielnej przekąski, którą można podawać w dzień i święta do stołu..

Każda gospodyni mieszkająca w prywatnym domu ma własny ogródek warzywny, w którym uprawia różne warzywa i owoce, w tym pomidory. To kolejny duży plus za przygotowanie preparatu warzywnego. Dzieje się tak, ponieważ ilość składników tego prostego i smacznego przepisu fotograficznego jest przeznaczona na niewielką porcję adżiki, a po jednorazowym ugotowaniu z pewnością zechcesz zaopatrzyć się w tak pyszny produkt na całą mroźną zimę, a nie na kilka dni.. W takim przypadku nie musisz iść do sklepu po warzywa, ponieważ uprawiasz domowe naturalne owoce..

Aby szybko i łatwo zrobić adżikę w domu, skorzystaj z asystenta kulinarnego, który jest przedstawiony w postaci instrukcji krok po kroku ze zdjęciem w dalszej części przepisu. Zacznijmy gotować! 

Składniki

 • Pomidory 3 kg
 • Czerwona papryka słodka, 8-10 szt.
 • Gorzka papryka 1 szt.
 • Czosnek 5 szt.
 • Sól kuchenna 2 łyżki. l.
 • Olej roślinny 1 łyżka.
 • Cukier granulowany 1 łyżka.

Kroki

 1. Od razu przygotujemy wszystkie składniki do przygotowania domowej adżiki na zimę. W ten sposób podczas gotowania wszystkie niezbędne produkty będą pod ręką, co znacznie skróci czas spędzony na całym procesie produkcyjnym..

  przygotuj składniki 2. Przede wszystkim wypłuczemy wszystkie dostępne produkty. Następnie obierz czosnek, resztę warzyw posiekaj, po czym przepuszczamy pomidory i ostrą paprykę przez maszynkę do mięsa. Do powstałej masy dodaj sól, granulowany cukier i olej roślinny.

  posiekaj pomidory

 3. Dobrze wymieszaj mieszaninę, aby dodane przyprawy rozpuściły się jak najlepiej i wyślij masę pomidorową do gotowania przez półtorej godziny, od czasu do czasu mieszając.

  gotować na średnim ogniu

 4. W międzyczasie przekręć paprykę przez maszynkę do mięsa i dodaj ją do gotującej się mieszanki pomidorów. Gotujemy masę przez około dwadzieścia minut i dodajemy do niej posiekane ząbki czosnku, po czym gotujemy aromatyczną mieszankę przez pięć minut.

  Papryka

 5. Gotową adżikę wlej równomiernie do wysterylizowanych słoików i zawiń w ciepły koc dnem do góry nogami. Po ostygnięciu masy pomidorowej słoiki przechowujemy w spiżarni na preparaty..

  wlewając się do banków

 6. To kończy wszystkie przygotowania.. Adjika "Zamaniha", gotowana w domu na zimę, jest gotowa.

  adjika na zimę z pieprzem

  Smacznego!


Zobacz podobne przepisy

» » Adjika `zamaniha` - pyszny i prosty przepis ze zdjęciami krok po kroku na zimę