Pyszna pikantna przyprawa do marchwi na zimę z czosnkiem i sokiem z rokitnika.

Przyprawa marchewkowa na zimę

Ten oryginalny przepis na pikantną przyprawę do marchwi można dość łatwo odtworzyć we własnym domu. Nawet jeśli po raz pierwszy robisz puste miejsca, jestem pewien, że z pewnością odniesiesz sukces. Pomimo tego, że przepis na przyprawę jest dość oryginalny, bardzo łatwo go wykonać. Pospiesz się, aby się tego upewnić.

Składniki: marchewka, sok z rokitnika zwyczajnego, cukier, Sól, czosnek

Z czego składa się przyprawa: oprócz marchewki (1 kg) potrzebujesz czosnku (300 gramów), soli (5 gramów), soku z rokitnika (200 gramów), cukru (100 + 100 gramów).

Jak zrobić czosnkową przyprawę do marchwi.Marchewka

Marchew należy obrać, pokroić na duże kawałki, aby wygodnie było złożyć do rondla.

Dodaj pierwsze 100 gramów cukru do wody.

Gotuj na małym ogniu, dopóki nie zmiękną.

Ponadto marchewki, gdy są jeszcze gorące, przecieramy przez sitko, a pozostałe składniki dodajemy do masy (nie zapominając o drugiej części cukru). Pamiętaj, że czosnek musisz zmiażdżyć lub drobno posiekać.

Gotową przyprawę marchewkową z czosnkiem układa się w przygotowanych słoikach, sterylizuje przez co najmniej 10 minut i zwija.

Po ostygnięciu konieczne jest wysłanie półfabrykatów marchwi do przechowywania do piwnicy lub spiżarni..

Ta przyprawa do marchwi jest wszechstronna. Świetnie smakuje też na kanapkę i jako dressing do zupy, też do sałatki… Myślę, że sam wymyślisz wiele, wiele innych możliwości jego zastosowania. Opinie i komentarze są mile widziane.


Zobacz podobne przepisy

» » Pyszna pikantna przyprawa do marchwi na zimę z czosnkiem i sokiem z rokitnika.