Sałatka z pomidorów i ogórków na zimę. Lato. Przepis ze zdjęciem

Wraz z nadejściem zimy wszyscy siedzą przy stole, marząc o zobaczeniu czegoś egzotycznego lub po prostu wiosenno-letnich warzyw i owoców. Dlatego dobrym wyjściem z tej sytuacji jest gotowa sałatka z pomidorów i ogórków, zamykana na zimę w słoikach. Jego przygotowanie nie będzie trudne i kosztowne, a zawiera dużo witamin. Ta sałatka będzie wymagać:
Pomidory - 3 kg. (najlepiej twarde, można nawet przyrumienić)
Ogórki (nie stare) - 1,5-2 kg.
Cebula - 0,5-0,6 kg.
Słodka papryka - 0,5-0,6 kg.
Trochę ziaren pieprzu.
Olej roślinny - 1-1,3 filiżanki
Sól tylko do smaku.
Ocet - 6 łyżek.
Aby rozpocząć gotowanie, musisz umyć wszystkie warzywa, a następnie pokroić pomidory i ogórki na kawałki. Paprykę słodką obrać i pokroić w małe paski, cebulę pokroić w ten sam sposób. Wszystko to można pokroić w głęboką miskę, następnie dodać olej, ziarna pieprzu i sól do smaku, a następnie wszystko bardzo dobrze wymieszać.

Sałatka z pomidora i ogórka

Sałatka z pomidora i ogórkaNastępnie włóż tę sałatkę do już umytych słoików, mocno nadziewając łyżką. Po tym, jak wszystkie słoiki są szczelnie zapakowane sałatką, do każdego dodaj trochę soku, który pozostaje z warzyw w misce. Umieść wszystkie słoiki w dużym rondlu, przykryj i sterylizuj przez 40 minut.

Sałatka z pomidora i ogórka

Po puszce wyciągnij i dodaj do każdej po 1 łyżce octu i dopiero wtedy zatkaj.

Sałatka z pomidora i ogórka

Następnie odwróć puszki i przykryj ciepłym kocem, pozostaw je w tej pozycji, aż całkowicie ostygną. Sałatkę najlepiej umieścić w chłodnym miejscu, może to być piwnica, piwnica lub po prostu lodówka. Ta sałatka jest idealna na zimowy stół jako dodatek lub jako samodzielne danie. Wydajność to 6-litrowe puszki.

Sałatka z pomidora i ogórka

przepis dzięki uprzejmości alexgriva  


Zobacz podobne przepisy

» » Sałatka z pomidorów i ogórków na zimę. Lato. Przepis ze zdjęciem