Sałatka na zimę. Ogórki i cebula

Wspaniałą zimową przekąską na dni powszednie i święta jest sałatka na zimę "Ogórki, cebula". Piękno tej sałatki polega na tym, że nawet zimą pozostanie w niej smak i aromat świeżych ogórków, jakby zostały właśnie zerwane z ogrodu. Ogórek sałatki na zimę ozdobi godnie każdy stół i doskonale uzupełni główne dania. Aby cieszyć się świeżością ogórków na zimno i chwalić się za to, już teraz zwiń kilka słoików tej sałatki.

Sałatka na zimę. Ogórki i cebula

Pyszna sałatka na zimę "Ogórki, Cebula" przygotowane z:

  1. 2 kg ogórków;
  2. 200 g cebuli;
  3. 100 ml 6% octu;
  4. 25 g soli;
  5. 10 ziaren czarnego pieprzu;
  6. 250 ml oleju roślinnego;
  7. 50 g zieleni;
  8. 10 ząbków czosnku;
  9. 2 małe gorzkie papryki.


Lepiej jest brać małe ogórki na sałatkę, z niedojrzałymi nasionami. Są wypłukiwane, suszone i krojone w kółka o grubości 0,7-1 cm Czosnek i cebulę obiera się z łuski i kroi w plastry i krążki. Zieloni są myte, pozostawione do odsączenia i drobno posiekane.

Sałatka na zimę. Ogórki i cebula

Wszystkie przygotowane składniki umieszczamy w emaliowanym garnku. Dodaje się do nich sól, olej roślinny i ocet stołowy. Całość miesza się i pozostawia na 30 minut do rozpuszczenia soli i uwolnienia soku. Po ponownym dobrze wymieszaniu sałatki.

Ziarna czarnego pieprzu i strąki ostrej papryki umieszcza się na dnie sterylizowanych, czystych słoików. Słoiki są wypełnione mizerią, przykryte pokrywkami i wysyłane do sterylizacji w 1000C przez 15-20 minut.

Sałatka na zimę. Ogórki i cebula

Następnie puszki są hermetycznie zwijane, odwracane do góry nogami, aż całkowicie ostygną. Przechowywane sałatka na zimę "Ogórki, cebula" w chłodnym pomieszczeniu. Aby uzyskać różne zimowe przygotowania, możesz dodać do niego inny. apetyczna sałatka z ogórków na zimę: ogórki z kapustą, ogórki z cukinią lub innymi warzywami.


» » Sałatka na zimę. Ogórki i cebula