Sterylizacja słoików do konserw

Pomidor w puszkach, ogórki, cukinia i inne warzywa są niemożliwe bez użycia pojemników - puszek, ale przed zrobieniem pysznych wykrojów trzeba jakoś przygotować pojemnik przy użyciu sterylizacja puszek. Jeśli zaniedbamy ten moment, różne mikroorganizmy zaczną się rozmnażać w pojemnikach z jedzeniem, naturalnie takie preparaty będą nieodpowiednie do jedzenia.
Wcześniej główną metodą sterylizacji pojemników do konserwowania warzyw była obróbka parą. Nasze babcie używały do ​​tego czajników - małe słoiczki zakładano na dziobek gotującego się czajnika, a większe pojemniki stawiano dnem na imbryku, zastępując pokrywkę. Oczywiście w ostatnich latach w kuchni pojawiło się wiele urządzeń ułatwiających „rutynę konserwatorską”.Sterylizacja słoików do konserw

Sterylizacja puszek w kuchence mikrofalowej
Być może taki sposób przygotowania puszek do cukinia konserwowa a inne warzywa można nazwać najszybszymi i najwygodniejszymi. Do słoików należy wlać około 2 cm wody, następnie wstawić do mikrofalówki, ustawić moc na 600-700 W i nastawić minutnik na kilka minut. Woda w końcu się zagotuje, a para wysterylizuje wnętrze puszki. Jeśli chcesz wysterylizować duży produkt, połóż go na boku.
Sterylizacja w podwójnym kotle
Aby wysterylizować puszki w podwójnym kotle, należy je najpierw umyć i załadować do urządzenia do góry dnem, teraz należy włączyć tryb gotowania na 15 minut. Taki proces przetwarzania należy uznać za bardzo wygodny, ale wymaga znacznej pojemności parowca, w przeciwnym razie przetwarzanie całego pojemnika będzie bardzo długie.
Zobacz podobne przepisy

» » Sterylizacja słoików do konserw