Ketchup pomidorowy na zimę

Jeszcze 20 lat temu prawie nikt nie słyszał o keczupie. Na półkach stały sosy pomidorowe, które uważano za szczyt szczęścia. Ale pojawiły się keczupy. A z nimi, jak mówią, można zjeść dosłownie wszystko. Ale wraz z pojawieniem się dużego asortymentu keczupu coraz trudniej jest znaleźć naprawdę pyszny sos z ziołami i przyprawami. Często występuje w składzie skrobi z barwnikami i konserwantami. Jest tylko jedno wyjście - gotować samemu! Możesz być tylko pewien, że jest przygotowany z naturalnego składnika i według własnego gustu..

Jedyna wada pracy domowej "Ketchup pomidorowy na zimę„Czy to jest niezwykle smaczne? I dlatego jest zjadany zbyt szybko. Musisz więc przekręcić nie jeden lub dwa słoiki na zimę, ale znacznie więcej.

Ketchup pomidorowy na zimę

W wersji klasycznej Przepis "Ketchup pomidorowy na zimę", także pomidory w puszkach, składa się z pomidora, cukru pudru, soli, przypraw i octu. Ta kompozycja jest uważana za podstawową. Ale można go zmodyfikować i przygotować według własnych upodobań. Tak więc domowy keczup „Pikantny” składa się z:

1,6 kg dojrzałych pomidorów;

2. 0,5 kg czosnku;

3,300 g cebuli;4. 450-500 g cukru pudru;

5,100-150 g soli;

6,1 / 5 łyżeczki cynamon;

7,15 łyżeczki musztarda wytrawna;

8. 6 goździków;

9. 6 ziaren czarnego pieprzu;

10,6 papryki groszkowej;

11,40-50 ml esencji octu lub 350 ml octu 9%.

Ketchup pomidorowy na zimę

Gotowanie "Ketchup pomidorowy na zimę":

Pomidory blanszuje się wrzątkiem, po przekrojeniu nie do końca na krzyż. Następnie zanurza się je w bardzo zimnej wodzie i obiera. Możesz również wyczyścić nasiona i pozostawić pomidory do spuszczenia w rondlu. Po pokrojeniu pomidorów z sokiem w blenderze lub maszynce do mięsa. Czosnek i cebulę rozdrabnia się razem z nimi. Przyprawy można pominąć w młynie. Następnie wszystkie składniki są łączone, z wyjątkiem granulowanego cukru i soli, octu. Masa zostaje podpalona. Do niego wsypuje się 1/3 cukru i dwukrotnie gotuje. Resztę cukru dodaje się i keczup gotuje się jeszcze przez 10 minut. Następnie dodaje się sól i ocet, gotuje się przez około 10 minut, a gotowy keczup wlewa się do przygotowanych i wysterylizowanych słoików, zwiniętych.

Ketchup pomidorowy na zimę

Domowy keczup można również przygotować według przepisu „Ketchup na zimę. Przepis ze zdjęciem".


» » Ketchup pomidorowy na zimę