Solone pomidory z suchą musztardą

Lato to czas przygotowań do zimy. To już tradycja, że ​​każdego lata kręcimy pikle. Pomimo tego, że sklepy i supermarkety oferują wiele różnych suszonych, marynowanych i solonych warzyw, gotowanie czegoś własnego, prawdziwego, domowego, naturalnego jest dużo smaczniejsze i zdrowsze. Przepis na gotowanie pomidorów z suchą musztardą pod nylonową pokrywką jest dość prosty, nie wymaga dużo czasu ani pieniędzy, jest podobny do pomidory „jak beczka”. Nawet początkująca gospodyni może gotować. A niesamowity smak solonych pomidorów nie pozostawi nikogo obojętnym.Będzie potrzebny na 1 słoik o pojemności trzech litrów:

 • 2 kg pomidorów (możesz wybrać dowolną odmianę);
 • warzywa (seler, ziarna gorczycy, liście porzeczki lub wiśni);
 • 40 g suchej musztardy (2 zaokrąglone łyżki);
 • 1,5-2 litry zimnej przegotowanej wody;
 • 75 gr. sól gruboziarnista.

Przygotuj: trzylitrowe słoiki, bandaż (najlepiej sterylny), nylonowe czapki.

pomidory z suszoną musztardą

Jak gotować solone pomidory z suchą musztardą pod nylonową pokrywką na zimę

 1. Przede wszystkim myjemy i sterylizujemy puszki nad parą przez 3-4 minuty.
 2. Myjemy i sortujemy pomidory. Jeśli są łodygi, musimy je usunąć..
 3. Zagotuj i zimną wodę.
 4. Przyprawy włóż do słoików. Pamiętaj, aby użyć liści selera. Gwarantują nienaganny aromat i smak solonych pomidorów. Jeśli jesteś fanem pikantnych potraw, możesz dodać kilka kawałków czerwonej papryki i 3-4 ząbki czosnku.
 5. Następnie ostrożnie rozłóż przygotowane pomidory. Napełnij słoik nie sięgając górnych 5 cm.
 6. Dodaj sól do słoików.
 7. Do słoików dodaj schłodzoną przegotowaną wodę. Powinien całkowicie pokryć pomidory + 2 cm, a ilość wody potrzebnej do marynowania pomidorów zależy od wielkości i ilości pomidorów w słoiku. Najczęściej na trzylitrową puszkę potrzeba 1,5-2 litrów wody.
 8. Aby zapobiec rozwojowi pleśni podczas przechowywania obrabianego przedmiotu, konieczne jest wykonanie z suchej musztardy tzw. „Korka”. Aby to zrobić, przykryj szyjkę puszki bandażem lub gazą. Wytnij okrąg dwa razy większy od puszki. Wlej musztardę na wierzch, zamknij nylonową pokrywką, którą najpierw należy trzymać we wrzącej wodzie przez 1-2 minuty.

Aby zapobiec zakwaszeniu konserw, słoiki z piklami odstawiamy w chłodne miejsce. Najlepszą opcją jest piwnica, ale w przypadku jej braku odpowiednia jest również lodówka. Pomidory będą gotowe za 2-4 tygodnie.


» » Solone pomidory z suchą musztardą