Adjika z czosnkiem i czerwoną papryką. Przepis ze zdjęciem

Składniki:
1. Pomidory - 2 kg,
2. Bułgarska papryka czerwona - 2 kg,
3. Ostre chili / gorzka czerwona papryka - 0,5 kg,
4. Czosnek - 0,5 kg,
5. Cukier - 1 szklanka lub 200g,
6. Sól - 1 szklanka lub 200g,
7. Ocet 8-9% - szklanka czyli 200g.

Adjika z czosnkiem

To przepis na dość ostrą adżikę. Dla tych, którzy nie lubią zbyt ostrych przypraw i sosów, lepiej zmniejszyć ilość ostrej papryki i czosnku o 2-3 razy, wystarczy 150-200 gramów obu. Skoncentruj się na swoim guście.
Umyj pomidory i pokrój je na kawałki, aby zmieściły się w maszynce do mięsa. Paprykę i ostrą paprykę obrać z nasion i udek, a także pokroić.

Adjika z czosnkiemCzosnek obieramy i mielimy razem z pomidorami i pieprzem.

Adjika z czosnkiem

W osobnej misce wymieszaj sól, cukier i ocet i mieszaj, aż cukier i sól całkowicie się rozpuszczą. Następnie połącz wszystkie składniki, dokładnie wymieszaj i gotuj na wolnym ogniu przez 10-15 minut. Ułóż jeszcze gorącą adżikę w wysterylizowanych słoikach i zwiń.
Jeśli masz wystarczająco dużo miejsca w lodówce, można w niej przechowywać adżikę. W tym przypadku adżika nie jest gotowana, ale po prostu złożona po zmieszaniu wszystkich składników w słoikach i włożeniu do lodówki. W tym stanie może być długo przechowywany i zachowuje niezwykły świeży smak pomidorów i papryki..

Adjika z czosnkiem


Adjika podawana jest do dań z wszelkiego rodzaju mięs i ryb. A mała adżika przed obiadem poprawi apetyt. Osoby z chorobami przewodu pokarmowego powinny uważać na takie pikantne potrawy i nie spożywać ich dużej ilości na raz..

Adjika z czosnkiem

przepis dostarczony przez OksanaYevgenyevna


» » Adjika z czosnkiem i czerwoną papryką. Przepis ze zdjęciem