Adjika ostraDla wszystkich miłośników gorących sosów zobacz, jak przygotowuje się pikantną adżikę, zobacz przepis krok po kroku ze zdjęciem poniżej. Przygotujemy go na zimę, więc trochę go ugotujemy, aby sos był przechowywany przez całą zimę, a można się nim delektować w dowolnym momencie. Trudno oczywiście nazwać to przysmakiem, ponieważ adżika okazuje się energiczna i czasami uderza w nos. Niektórzy lubią pikantną adżikę, więc traktują ją z szacunkiem. Na przykład mój ojciec osobiście przygotowuje adżikę i nie ufa mojej matce tego biznesu, ponieważ może ona zmniejszyć ostre elementy, ponieważ kobiety kochają adjiku nie tak ostry. Jest adżika dla mężczyzn i kobiet.Męska przygotowywana jest z maksymalną ilością ostrej papryki i czosnku. W damskiej toalecie położyli śliwki i jabłka, aby sos był ostry i smaczny. Na przykład uwielbiam pikantną adżikę i zawsze gotuję ją na ostro, prawdopodobnie poszedłem do mojego ojca. Zimą lubię podawać adżikę do galaretowatego mięsa, do galarety. Adjiku dobrze komponuje się również z barszczem. Rozprowadzam kawałek chleba z adżiką i zjadam z barszczem. Okazuje się, że jest to wspaniała adżika, którą jemy do wiosny.


Składniki
Wymagane produkty:

- 1 kg dojrzałych czerwonych pomidorów,
- 4 główki czosnku,
- 200 gramów słodkiej czerwonej papryki,
- 200 gramów ostrej papryki,
- 1 stoły. l. olej roślinny,
- 10 gramów soli kuchennej,
- 5 gramów cukru pudru.Pokrój pomidory
Aby ugotować adżikę, potrzebujesz maszynki do mięsa, co oznacza, że ​​warzywa należy pokroić tak, aby pasowały do ​​tego mechanizmu. Pokrój pomidory na duże plasterki.


Przejdź przez maszynę do mięsa
Przewiń pomidory w maszynce do mięsa, aby uzyskać rodzaj puree dla adjiki.


Przygotuj czosnek, pieprz
Nadal pracujemy z warzywami. Oczyszczamy czosnek, kroimy ostrą i słodką paprykę w plasterki. Obierzałem paprykę i po prostu umyłem ostrą paprykę i pokroiłem w krążki wraz z nasionami. Te nasiona dodadzą dodatkowej ostrości..


Zmiel czosnek i pieprz przez maszynkę do mięsa
Czosnek i paprykę wysyłamy do maszynki do mięsa i przekręcamy na średniej kratce.


Dodaj sól, cukier
Dodaj sól i cukier puder.


Wlej olej i ugotuj adjika
Następnie wlej olej roślinny i podpal adżikę. Podczas gotowania cukier i sól rozpuszczą się. Wskazane jest gotowanie adżiki, ponieważ jest przygotowywana bez octu i może stać się kwaśna. Gotuj adżikę na średnim ogniu przez 20 minut.


Włożyć do słoików
Gorącą adżikę przenosimy do słoików, robimy to powoli, aby się nie poparzyć.


Zakasać
Toczymy puszki adjika i zgodnie z oczekiwaniami w takich przypadkach owijamy go kocem, aż całkowicie ostygnie.


Smacznego
Przed podaniem adżikę ostudzić w lodówce, przelać do pojemników na sos i podawać. Smacznego!
» » Adjika ostra