Lecho z papryki i pomidoraDzisiaj zrolowałam lecho z pomidorów i papryki na zimę. Och, jak pyszne wyszło. Szczerze mówiąc, nie spodziewałem się takiego wyniku. Oczywiście, gdy koleżanka z pracy podała mi przepis, podkreśliła, że ​​wyjdzie niesamowita przekąska. Jednak nawet nie wyobrażałem sobie, jak smaczne będzie lecho pomidorowe. Mąż, kiedy przymierzał spodek lecho (trochę to zostało) był tak samo zachwycony jak ja. Rzeczywiście, warto poświęcić temu czas na konserwację, ponieważ produkt jest po prostu niesamowicie smaczną przekąską.
Gotowanie lecho z pomidorów i papryki na zimę jest dość łatwe. Nie mogę powiedzieć, że zajęło mi to dużo czasu lub że były jakieś trudności. Wszystko okazało się dość proste. Jedyna rada, jaką chcę dać, to to, że tego lecho trzeba gotować nie na pusty żołądek, ponieważ przygotowując przysmak trudno będzie się oprzeć jego niesamowitemu aromatowi. Przejdę teraz do listy składników i metody gotowania.

Składniki:
- domowe pomidory - 1,5-2 kilogramy,
- papryka - 3-5 sztuk,
- czosnek - 3 do 5 ząbków,
- cukier - około 1,5 łyżki stołowej,
- sól - około 0,5 łyżki stołowejniezbędne składniki
Jesteś gotowy? Więc zacznijmy!
Umyjmy dobrze pomidory.


umyj pomidory
Pokrój je w plasterki na desce do krojenia.


posiekaj pomidory
Pokrój czosnek i pieprz, jak chcesz.


posiekaj czosnek
Warzywa z deski do krojenia wrzuć do rondla lub na patelnię.


włóż warzywa
Następnie dodaj jadalną sól kamienną i zwykły cukier.


dodać sól


Dodaj cukier
Teraz, przy umiarkowanym ogniu, zgasimy wszystkie składniki przez dwadzieścia, a nawet trzydzieści minut. Gdy warzywa będą miękkie, włóż je do idealnie umytych słoików..
Sterylizujemy słoiki, a dopiero potem zakręcamy wieczka. Nie będzie zbyteczne, aby dowiedzieć się, jak się przygotować lecho z bakłażanem, radzimy nie zostawiać naszego przepisu bez opieki.


dekomponować lecho


przykręcić słoiki pokrywkami
» » Lecho z papryki i pomidora