Zachód słońca na zimę. Przepisy

Hostessy zbierają na różne sposoby pomidory na zimę. W tym celu wymyślono wiele przepisów: na solenie, marynowanie, marynowanie i inne metody zatykania. Wśród nich są tradycyjne, są też dość ciekawe i nietypowe. Ale to czyni jeszcze bardziej ekscytującym „Pomidory zszywanie na zimę ”.

Chciałbym podzielić się przepisem „Pomidory w puszce ze smażoną słodką papryką”

Zachód słońca na zimę. Przepisy

Dla przetwory pomidorowe z pieprzem na jedną puszkę 3 litrów będziesz potrzebować:

  1. 0,9-1 kg pomidora;
  2. 0,5 kg słodkiej papryki;
  3. 4 ząbki czosnku;
  4. 1 cebula;
  5. 1 marchewka;
  6. mały kawałek gorzkiej papryki (świeży);
  7. 2 łyżki stołowe Sól;
  8. 30 ml oleju roślinnego;
  9. 1,6 l wody.


Dane Przepisy „Falls na zimę” lepiej jest brać pomidory o umiarkowanych, małych rozmiarach, o średnicy 4-5 cm, sortowane warzywa: wybierane są tylko gęste, świeże owoce, bez uszkodzeń - są oczyszczane z ogonów i myte w zimnej wodzie.

Zachód słońca na zimę. Przepisy

Papryka jest również sortowana i selekcjonowana. Odpowiednie są mięsiste, dojrzałe, jędrne pomidory o czerwonym lub żółtym kolorze, słodkim smaku, nieuszkodzone lub zepsute. Paprykę myje się w wodzie, suszy serwetką lub ręcznikiem i lekko smaży na oleju roślinnym ze wszystkich stron. Paprykę usmażoną z nasionami przecina się wzdłuż na pół.

Marchewki, czosnek i cebulę obrać i umyć, a następnie drobno posiekać lub przewrócić w maszynce do mięsa.

Następnie wszystkie przygotowane składniki układane są w słoikach warstwami w przypadkowej kolejności i napełniane soloną wodą. Słoiki wypełnione 2 cm przed szyjką przykrywa się lnianymi serwetkami i utrzymuje w chłodnym miejscu przez około jeden dzień. Dojrzewające słoiki z pomidorami i papryką można zamknąć pokrywkami, umieścić w rondelku, wysterylizować w 60C i zwinąć. Po sprawdzeniu jakości zamknięcia puszki można schłodzić i odstawić do przechowywania.

Zachód słońca na zimę. Przepisy

Przepisy „Falls na zimę” z pomidorów są czasami bardzo oryginalne. Zwłaszcza jeśli sama gospodyni dodaje oryginalne szczegóły do ​​gotowego przepisu.


Zobacz podobne przepisy

» » Zachód słońca na zimę. Przepisy