Sos pomidorowy ze słodką papryką do barszczu. Przepis ze zdjęciem

Dziś wielu stara się oszczędzać swój czas (żyjemy w dobie technologii, ale czas to wciąż za mało). I ten przepis, a mianowicie dla tych, którzy próbują przygotować się na zimę (i nie tylko), ale bardzo brakuje czasu na to.
to przepis na sos pomidorowy do barszczu, a także do innych potraw, w których używany jest sok pomidorowy ze słodką papryką). W przygotowaniu jest to bardzo proste, łatwe i niedrogie, nawet dla początkujących gospodyń domowych.
Będziesz potrzebował pomidorów i papryki w proporcji: 500 gramów pomidorów + 300 gramów papryki.

Sos pomidorowy ze słodką papryką


Moje pomidory i papryka. Pomidory przekroić na pół, paprykę obrać z szypułek i nasion, pokroić na 4 części.

Sos pomidorowy ze słodką papryką


Wyciskamy sok z warzyw lub przewijamy je w maszynce do mięsa (o co nie chodzi - kto lubi co lepsze).

Sos pomidorowy ze słodką papryką
Powstały sok podpalamy do wrzenia.
W międzyczasie sterylizujemy słoiki i wieczka. Nawiasem mówiąc, słoiki do konserw mogą być używane z tymi z zakrętkami (to znacznie upraszcza proces zbioru pomidora). Dziś w sprzedaży można znaleźć zarówno takie puszki, jak i takie wieczka..

Sos pomidorowy ze słodką papryką

Sterylizujemy naczynia wrzącą wodą i parą: wystarczy wrzucić pokrywki do wrzącej wody na 2-3 minuty, a puszki do gotowania na parze z dyszą do patelni.

Sos pomidorowy ze słodką papryką


Gdy pomidor się zagotuje, dodaj do niego 1 płaską łyżeczkę soli (w tempie wskazanym powyżej) i gotuj sok na średnim ogniu, od czasu do czasu mieszając, aż przestanie pojawiać się na powierzchni pomidora podczas gotowania "czapka" piana.

Sos pomidorowy ze słodką papryką

Następnie proces "zszywanie" dzieje się wystarczająco szybko. Umieść słoik ogrzewany parą w pojemniku (na przykład misce), aby jeśli nagle słoik pękł, sok niczego nie rozmazuje. Wlej pomidora do słoika (od samej góry!), Szczelnie przykryj pokrywką i przekręć słoik.

Sos pomidorowy ze słodką papryką

Należy uważać, aby prawidłowo i mocno przykręcić pokrywkę!

Sos pomidorowy ze słodką papryką

Odchyl słoik OD SIEBIE - sprawdź poprawność skręcenia. Wszystko! Odłóż słoik do góry dnem na 2-3 godziny (tym razem nie wymaga osobistej obecności). Kiedy słoiki wystygną wstaw je do piwnicy (spiżarnia, lodówka ...). 
Chociaż ten dressing jest przygotowany na barszcz, ALE ... zimą można otworzyć słoik i dodać sok do sosów, to zajmuje bardzo mało czasu. 1 kg pomidorów i 600 g słodkiej papryki zajmie nieco ponad godzinę. Wydajność powstałego pomidora to minimum 2 półlitrowe słoiki.

Sos pomidorowy ze słodką papryką

przepis podany  


Zobacz podobne przepisy

» » Sos pomidorowy ze słodką papryką do barszczu. Przepis ze zdjęciem