Kompot z wiśni i śliwek

Do kompotu z wiśni i śliwki nie są potrzebne żadne inne składniki. Tylko te dwa składniki. Bez cukru, wanilii, kwasu cytrynowego i innych dodatków! Żeby tylko posmakować! Ale jednocześnie te jagody można zamknąć na zimę na różne sposoby. Znamy co najmniej 6 podstawowych sposobów przygotowania przepisu ”Kompot z wiśni i śliwek»I opowiedzieć o nich.Kompot z wiśni i śliwek

Metoda 1.
Sterylizowane słoiki wypełnia się po ramionach dojrzałymi i umytymi wiśniami i śliwkami oraz 20-40% syropem cukrowym z 1 litra wody i 200-400 g cukru (ilość cukru pobiera się w zależności od rodzaju owoców i stopnia ich kwasowości). Napełnione puszki przykrywa się pokrywkami i umieszcza w rondlu wypełnionym zimną wodą, który umieszcza się na kuchence w celu zagotowania. Aby wiśnie i śliwki nie pękały i nie nagrzewały się równomiernie, woda powinna powoli ogrzewać się do 85C. Banki trzyma się w podgrzanej wodzie przez około 10-15 minut i zwija.
Metoda 2.
W przypadku drugiej metody wiśnie i śliwki są drylowane i wlewane do słoików? lub 2/3 całości. Pojemnik jest wypełniony gorącym syropem cukrowym (35-40%) i poddawany pasteryzacji na 3-5 minut we wrzącej wodzie lub trzymany w gorącej wodzie (podgrzanej do 900C) do 15 minut.

Kompot z wiśni i śliwek

Metoda 3.
Słoiki wypełnia się całymi wiśniami i śliwkami, a następnie napełnia dowolnym sokiem jagodowym (na przykład tą samą wiśnią) i pasteryzuje jak w drugiej z wyżej wymienionych metod. Po pasteryzacji puszki są hermetycznie zwijane.
Metoda 4.
Według czwartej metody, w przypadku kompotu z wiśni i śliwek, obrane z nasion owoce umieszcza się w emaliowanej patelni, dodaje do nich 300-400 g granulowanego cukru (na 1 kg jagód) i przykrywa pokrywką. Rondelek podpala się, mieszając doprowadza do temperatury 850C i utrzymuje w tej pozycji przez około 5 minut. Następnie gorące puszki są napełniane do samego końca wiśniami i śliwkami z uwolnionym sokiem i natychmiast zwijane.
Metoda 5.
I znowu kompot wiśniowy na zimę owoce pestkowe są używane ze śliwkami. Pasują ciasno do przygotowanego pojemnika, w razie potrzeby posypane cukrem (ok. 200 g na 1 kg owoców warstwa po warstwie) lub pozostawione w naturalnej postaci. Napełnione puszki przykrywa się pokrywkami i podgrzewa w temperaturze 85C do 20-25 minut.

Kompot z wiśni i śliwek

Metoda 6.
I na koniec musisz jeszcze przynieść przepis na połączony kompot z wiśni, śliwek i innych jagód i owoców. Na przykład z malinami, czarnymi porzeczkami, jabłkami itp. Otrzymasz bardzo smaczny kompot. Dla niego słoiki są wypełnione jagodami i owocami, wypełnione 30-40% syropem cukrowym, pasteryzowane przez 10-15 minut w temperaturze 85C lub trzymane przez 4-6 minut we wrzącej wodzie i zwijane.
Lista metod i przepisów na „Kompot z wiśni i śliwek” może być kontynuowana. Jest ich ogromna liczba. Oczywiście technika zszywania jest w przybliżeniu taka sama dla wszystkich, ale proporcje początkowych produktów, a także ilość dodatków i czas trwania obróbki cieplnej są różne. Ty sam, koncentrując się na przepisach opisanych powyżej, możesz wymyślić własną wersję kompotu.
» » Kompot z wiśni i śliwek