Jak gotować kompot wiśniowy: przydatne wskazówki

Przed, jak ugotować kompot wiśniowy, każda gospodyni domowa powinna zapoznać się z niektórymi sekretami jego przygotowania. Odpowiednio przygotowany kompot sprawi Ci wiele przyjemności. Pozwoli ci to nasycić organizm użytecznymi substancjami..Jak gotować kompot wiśniowy: przydatne wskazówki

Jak ugotować kompot wiśniowy. Kilka tajemnic. Przede wszystkim musisz kupić lub zebrać owoce, z których później zrobisz kompot wiśniowy. Sortuj owoce, odrzuć wszystkie nieodpowiednie, to znaczy te, które zaczęły gnić. Jeśli wybrałeś bardzo dojrzałe wiśnie do robienia kompotu, lepiej namoczyć je przez kilka godzin w wodzie. W ten prosty sposób pozbędziesz się robaków..
Po przygotowaniu owoców musisz zdecydować o sposobie przygotowania kompot wiśniowy na zimę. Niezależnie od tego, który przepis wybierzesz, najpierw musisz przygotować słoiki. Wystarczy je umyć i wysterylizować. Dodatkowo należy zadbać o sterylizację zakrętek. Jakie są więc metody przygotowania kompotu wiśniowego??

Jak gotować kompot wiśniowy: przydatne wskazówki

Jak ugotować kompot wiśniowy. Przepis numer 1. Wlej owoce wiśni do wcześniej przygotowanych słoików. Napełniaj pojemniki tylko w 1/3. Następnie zalej zawartość wrzącą wodą. Dodaj cukier tutaj. Ilość cukru waha się od 100 do 300 g. Zależy to od tego, jak słodkie są Twoje napoje. Po nalaniu jagód wysterylizuj słoiki z kompotem w rondlu z gorącą wodą. Trzylitrowy słoik powinien być w wodzie przez dwadzieścia minut, a dwulitrowy - tylko 15. Następnie zamknij słoiki, wstaw je do ostygnięcia.
Gotowanie kompotu wiśniowego w drugi sposób. Kompot wiśniowy na zimę można gotować z wyprzedzeniem i po prostu wlać do wysterylizowanych słoików. W takim przypadku pojemnik należy zakręcić pokrywkami natychmiast po nalaniu kompotu. Musisz schłodzić puszki przez cały dzień, po czym należy je przenieść do stałego miejsca przechowywania.
Czy muszę usuwać nasiona z jagód? Jeśli przygotowujesz kompot, usuwanie nasion z wiśni przed gotowaniem wcale nie jest konieczne. To prawda, że ​​niektóre gospodynie domowe nadal wolą to robić. I to pomimo faktu, że proces usuwania kości jest dość pracochłonny i nudny. Oczywiście wstępne wżery mają również swoje zalety. Możesz bezpiecznie wyjąć wiśnie z kompotu i je zjeść. Możesz usunąć kości szpilką, podważając nią kość. Wiśnie obrać w dużej misce. Pozwoli to zebrać sok uwolniony z wiśni i przelać do przygotowanego kompotu..

Jak gotować kompot wiśniowy: przydatne wskazówki

Kompot wiśniowy na zimę możesz gotować tylko z jednego rodzaju jagód lub możesz w przepisie uwzględnić inne jagody lub owoce - śliwki, wiśnie, maliny, morwy itp..
» » Jak gotować kompot wiśniowy: przydatne wskazówki