Kompot gruszkowy na zimę z kwaskiem cytrynowym bez sterylizacji - przepis ze zdjęciem, jak gotować krok po kroku

kompot gruszkowy na zimę

Opis

Kompot gruszkowy na zimę bardzo łatwy w przygotowaniu i konserwacji, ponieważ nawet dodatkowa sterylizacja nie jest wymagana do przygotowania przedmiotu obrabianego. Podany przez nas przepis pomoże Ci zaparzyć taki napój. Aby ugotować zgodnie z tym przepisem, gruszki mogą być dowolnego rodzaju, najważniejsze jest to, że są jędrne, dojrzałe, ale nie przejrzałe. Ważne jest również, aby owoc był piękny na zewnątrz, to znaczy nie powinno być przekłuć, wgnieceń i lekko zgniłych miejsc, które należy odciąć, a jest to również konieczne, aby po chwili napój nie zmętniał. Wtedy na pewno dostaniesz bardzo smaczny, bogaty i apetyczny kompot gruszkowy..

Zalety kompotu gruszkowego przejawiają się w witaminach zawartych w tym owocu. Dla dziecka domowa wersja takiego napoju doskonale zastąpi każdy sok dziecięcy sprzedawany w sklepach. Wskazane jest również, aby osoba dorosła wprowadzała do swojej diety domowe napoje, zamiast używać napojów sklepowych, które dodały wiele pierwiastków chemicznych. Zawartość kalorii w kompocie z gruszki wynosi 70 kcal na sto gramów, zależy to od ilości dodanego cukru. Tak więc, jeśli napój nie jest przesycony podczas puszkowania, można go włączyć nawet do menu dietetycznego.

W proponowanej przez nas recepturze jest jeszcze jedna zaleta - możesz użyć zarówno płynnej części tego kompotu, jak i gruszek w puszce, nie musisz ich wyrzucać.

Możesz zacząć robić pyszny kompot gruszkowy z kwasem cytrynowym w domu, a do tego otrzymasz instrukcje krok po kroku ze zdjęciem.

Składniki

 • Gruszki 1 kg
 • Cukier granulowany 1 szklanka
 • Kwas cytrynowy 1 łyżeczka.
 • Woda 2 l

Kroki

 1. Aby zrobić pyszny kompot gruszkowy w domu, musisz wybrać gęste, ale dojrzałe gruszki. Następnie należy je opłukać zimną wodą, osuszyć ręcznikiem i oderwać wszystkie liście i ogony.  dojrzałe gruszki

 2. Pokrój gruszki na ćwiartki lub mniejsze kliny i wytnij pestki.

  posiekaj gruszki

 3. Teraz gruszki należy traktować wrzącą wodą. Aby to zrobić, wlej wodę do rondla, postaw na dużym ogniu i zagotuj, a następnie dodaj cukier i włóż owoce do wrzącej wody.. W ciągu dziesięciu minut przechodzimy do stanu półmiękkiego.

  gotować gruszki

 4. Wlej gotowy syrop gruszkowy z owocami do już wysterylizowanego słoika i dodaj do niego kwas cytrynowy.

  owoce w syropie cukrowym

 5. Ostatnim etapem jest zszywanie. Za pomocą zszywacza zamknij powstały domowy kompot gruszkowy, połóż go do góry nogami w ciemnym miejscu i przykryj czymś ciepłym. To wszystko, przygotowuje się jeden rodzaj domowego przygotowania.

  szew kompotowy


» » Kompot gruszkowy na zimę z kwaskiem cytrynowym bez sterylizacji - przepis ze zdjęciem, jak gotować krok po kroku