Kompot z całej gruszki - prosty przepis ze zdjęciem gotowania krok po kroku na zimę

kompot z całej gruszki

Opis

Kompot z całej gruszki na zimę - uniwersalny podwójny blank, który jednocześnie zawiera pyszny domowy napój i równie smaczne owoce w puszce. Oba te produkty przygotowane w ten sposób mają jedną bardzo ważną zaletę. Ponieważ zarówno kompot, jak i gruszki w tym cudownym zimowym preparacie są konserwowane w domu, takie konserwy zawierają tylko naturalne składniki, co oznacza, że ​​domowy przysmak gruszkowy jest również źródłem niezbędnych dla organizmu witamin.. Dlatego konserwowanie kompotu gruszkowego i całych gruszek w jednym wspólnym wykroju według tego prostego przepisu powinno być przestrzegane przez każdą gospodynię.

Aby poprawnie zrobić kompot z całych gruszek na zimę, należy wyraźnie postępować zgodnie z instrukcjami krok po kroku podanymi poniżej ze zdjęciem. Dzięki jego zastosowaniu do przygotowania napoju gruszkowego nie będzie cienia wątpliwości nawet dla tych hostess, które w ogóle nie mają doświadczenia w gotowaniu. Głównym celem tworzenia tego wspaniałego przedmiotu jest użycie do jego przygotowania najlepszych dojrzałych gruszek i najlepiej twardej odmiany., wtedy bez wątpienia gruszkowy przysmak wyjdzie bardzo smaczny i zdrowy.

Przejdźmy więc do procesu gotowania!

Składniki

 • Gruszki 1 kg
 • Cukier granulowany 250 g
 • Cytryna 1/2 szt.

Kroki

 1. Przygotujemy niezbędne składniki i pojemniki do zrobienia pysznego kompotu gruszkowego na zimę w domu.

  przygotuj składniki

 2. Aby zapobiec zmiękczeniu i rozpadnięciu się miąższu gruszki podczas procesu puszkowania, owoce muszą być używane w stanie niedojrzałym.. Ich struktura musi być mocna i gęsta.. Tak więc dobrze myjemy owoce i wysyłamy do głębokiego rondla. Następnie napełnij gruszki wodą i umieść je na średnim ogniu..

  umyj gruszki 3. Po ugotowaniu gruszek gotuj je pod zamkniętą pokrywką przez około dwadzieścia minut.

  gotować owoce

 4. Gdy owoce się gotują, przygotuj dla nich szklany pojemnik. Najpierw dokładnie umyj słoiki, a następnie sterylizuj nad parą przez dziesięć minut. Pokrywki są przetwarzane razem z puszkami.

  wysterylizuj pojemnik

 5. Po dwudziestu minutach wyjmujemy patelnię z gruszkami z pieca i zaczynamy wkładać owoce porcjami do przetworzonych słoików.

  włóż do słoika

 6. Nie ma potrzeby wylewania wody, w której gotowano gruszki. Używamy go do robienia syropu. Aby to zrobić, dodaj granulowany cukier i świeżo wyciśnięty sok z połowy cytryny do wody gruszkowej. W ostateczności cytrynę można zastąpić szczyptą kwasu cytrynowego. Zarówno ten, jak i ten składnik będą odgrywać tę samą rolę w tym przedmiocie w puszce, a mianowicie nie pozwolą na zepsucie się przed terminem..

  przygotowanie syropu

 7. Po wymieszaniu wszystkich składników wyślij syrop do pieca i zagotuj na średnim ogniu. Po, gotować słodki płyn przez dwie minuty.

  gotować płyn

 8. Przygotowane słoiki napełnij całymi gruszkami z gorącą marynatą, a następnie szczelnie zamknij pokrywkami. Półfabrykaty gruszkowe przenosimy do piwnicy dopiero po ich całkowitym ostygnięciu (blank powinien ostygnąć do góry nogami i pod ciepłym kocem). Kompot z całej gruszki w puszkach na zimę jest gotowy.

  kompot gruszkowy na zimę

  Smacznego!


» » Kompot z całej gruszki - prosty przepis ze zdjęciem gotowania krok po kroku na zimę