Kompot z porzeczek i jabłek

Aby przygotować się na zimę kompot z porzeczek i jabłek, Przepis wymaga następujących składników:

woda - 9 litrów

cukier granulowany - 1 kilogram

czerwona porzeczka - 0,5 kilogramajabłka - 9 sztuk

Kompot z porzeczek i jabłek

Także w kompot z porzeczek i jabłek możesz również dodać inne owoce i jagody, które dojrzewają w tym czasie, a wtedy otrzymasz naprawdę smaczny mieszany kompot na zimę, ale wrócimy do naszej wersji i zaczniemy ją przygotowywać.

Tak więc jagody porzeczki należy oddzielić od gałązek, posortować, usunąć zepsute owoce, dobrze spłukać i obrócić je na sicie, aby woda całkowicie spłynęła. W międzyczasie jabłka należy umyć, przekroić na pół, usunąć twardy środek z nasionami i pokroić w cienkie plasterki..

Następnie przygotowane owoce i jagody należy umieścić w czystych, wysterylizowanych 3-litrowych słoikach i przystąpić do przygotowywania syropu cukrowego. Aby to zrobić, zagotuj całą wodę, a następnie wlej do niej cukier i gotuj, aż całkowicie się rozpuści.

Następnie gorącym, wrzącym syropem należy ostrożnie wlać zawartość puszek tak, aby niewielka ilość syropu wylała się przez górną część puszki i natychmiast zwinąć sterylizowanymi pokrywkami.

Kompot z porzeczek i jabłek

Odwróć słoiki z kompotem do góry nogami, przykryj ciepłym kocem i pozostaw do ostygnięcia.

Przechowuj w ten sposób pyszny kompot z porzeczek i jabłeklepiej w zimnym pomieszczeniu, tak jak kompot wiśniowy, lub jakąkolwiek inną pracę domową.


» » Kompot z porzeczek i jabłek