Kompot jabłkowy

Gotowany kompot jabłkowy na zimę, jeden z ulubionych napojów zarówno wśród nabywców, jak i wśród ich rodzin. Ponadto zbiory jabłek trwają prawie przez całe lato i jesień, więc po to, aby je ugotować kompot na zimę wystarczająco dużo czasu.

Kompot jabłkowy

Do takiego kompotu nadają się wszelkiego rodzaju jabłka, poza tym można do nich dodać dowolne inne owoce, które dojrzewają w tym samym sezonie, a wtedy będziesz miał cudownie smaczny i aromatyczny mieszany kompot na zimę.

Chcemy zaoferować Wam klasyczną wersję wykonania takiego kompotu. więc, kompot jabłkowy - Przepis.Wymagane składniki do przygotowania kompotu:

Jabłka - 1-2 kilogramy
cukier granulowany - 2/3 szklanki,
woda.

Sposób przygotowania kompotu:

Aby stać się prawdziwym kompot jabłkowy na zimę, konieczne jest wybranie jabłek mniej więcej tej samej wielkości i tego samego stopnia dojrzałości. Nie należy przyjmować owoców uszkodzonych lub przejrzałych, mogą one zepsuć smak kompotu i skrócić jego trwałość.

Następnie jabłka należy dokładnie opłukać pod bieżącą zimną wodą i osuszyć bawełnianym ręcznikiem waflowym.

Następnie należy dobrze umyć puszki ciepłą wodą z dodatkiem sody oczyszczonej i wysuszyć. Następnie jabłka wlewa się do czystych słoików, do połowy, wlewa wrzącą wodą na samą górę i pozostawia na 20-24 godziny, aby owoce były nasycone płynem.

Kompot jabłkowy

Po upływie określonego czasu wodę z puszek należy odsączyć i na jej bazie przygotować syrop cukrowy. Doprowadzić do wrzenia i zagotować, wlać zawartość puszek na samą górę, tak aby trochę płynu wylało się na wierzch i wyparło nadmiar powietrza z puszki. Następnie zwinąć puszkę wieczkami z cyny, odwrócić do góry dnem i zawinąć w ciepły koc do samodzielnej sterylizacji na 24 godziny.


» » Kompot jabłkowy