Kompot z porzeczek - przepis

"Nasycony kompot z porzeczek ” gotowanie

Wszystkie odmiany porzeczek są bardzo bogate w witaminę C (każda na swój sposób i do pewnego stopnia). Dlatego bogaty kompot porzeczkowy doskonale odświeża i tonizuje. Jako jeden ze sposobów przygotowania takiego kompotu podaje się następujący przepis, który jest łatwy i dość szybki w przygotowaniu (zajmie to nie więcej niż 50 minut).

Kompot z porzeczek - przepis

Składniki na Przepis na zimowy kompot z porzeczek:

  1. 0,8-1 kg jagód porzeczki;
  2. 1,2 kg cukru pudru;
  3. 1 litr wody.


Proces przygotowania kompotu rozpoczyna się od przygotowania jagód porzeczki. Odrywają się od szczotek, zabierając tylko całe, nieuszkodzone, duże. Są dokładnie myte pod bieżącą wodą i suszone..

Kompot z porzeczek - przepis

Syrop przygotowywany jest z granulowanego cukru i wody. Aby to zrobić, cukier rozpuszcza się we wrzącej wodzie, a gotowy syrop można usunąć z ognia. Gdy syrop trochę ostygnie, umieszcza się w nim jagody porzeczki na 2 minuty (jest to konieczne, aby jagody w gotowym kompocie nie marszczyły się). Następnie porzeczki umieszcza się w przygotowanych słoikach i napełnia bardzo gorącym syropem. Słoiki przykrywa się gotowanymi pokrywkami i sterylizuje we wrzącej wodzie przez 20-25 minut. Zaraz po sterylizacji słoiki z kompotem zwija się, przewraca i pozostawia do ostygnięcia.

Możesz też gotować kompot z porzeczek i jabłek. Będzie wymagał 0,3 kg porzeczek (lepiej jest wziąć czerwony), 0,5 kg jabłek i szklankę granulowanego cukru. Jabłka są myte, obrane ze skórki, pokrojone w cząsteczki i umieszczane w rondelku. Posortowane i umyte porzeczki wylewa się na jabłka i oblewa granulowanym cukrem. Wszystko to wlewa się wrzącą wodą i pozostawia do zaparzenia na kilka godzin.

To samo Przepis na „kompot z porzeczek” możesz gotować w inny sposób. Na nim posiekane jabłka najpierw gotuje się, aż zmiękną. Następnie dodaje się do nich cukier granulowany i wszystko to doprowadza do wrzenia. Następnie dodaje się porzeczki, a kompot gotuje się trochę więcej (około 5 minut) i schładza.

Kompot z porzeczek - przepis

Ogólnie można również gotować na zimę kompot z czarnej porzeczki z agrestem, czerwoną porzeczką z wiśniami, kompotem z czerwonej porzeczki z żurawiną i wieloma innymi przepisami. Przepis na pyszny kompot z porzeczek każda gospodyni może gotować na zimę, a nawet wymyślić własny przepis, łącząc kilka składników w jednym napoju.


» » Kompot z porzeczek - przepis