Dżem jabłkowo-śliwkowy. Przepis ze zdjęciami krok po kroku

Już to zrobiłeś preparaty jabłkowe na zimę? Jeśli nie, proponuję ugotować pyszne dżem izyablok, ale nie prosty, ale z dodatkiem śliwek. Z tym dżemem bardzo przyjemnie jest pić herbatę z rodziną lub robić ulubione ciasto, a także inne domowe wypieki. Również tym dżemem śliwkowo-jabłkowym można przed podaniem polać naleśniki, serniki, zapiekanki, galaretki lub lody.

Dżem jabłkowo-śliwkowy dzięki śliwkom ma piękny rubinowoczerwony kolor. Jedną z cech tego dżemu można nazwać faktem, że śliwki i jabłka pokrojone na duże kawałki nie gotują się w nim, ale zachowują swój kształt, kąpiąc się w słodkim syropie przygotowanym z własnego soku.

Świeżo ugotowany syrop dżem jabłkowy ze śliwkami okazuje się dość płynny, ale ten dżem powinien wytrzymać kilka dni, ponieważ syrop gęstnieje i nabiera galaretowatej konsystencji. Faktem jest, że jabłka i śliwki zawierają w swoim składzie dużą ilość pektyn - naturalnych substancji, które przyczyniają się do żelowania.

Dlatego otrzymasz gruby dżem jabłkowo-śliwkowy. przepis na dżem jabłkowo-śliwkowy można z każdego rodzaju jabłek i śliwek, ale aby owoce w nim były plastrami najlepiej użyć owoców o gęstej miazdze. 

Składniki do gotowania dżem jabłkowy i opróżnianie: 
  • 1 kg jabłek.
  • 500 gromów śliwkowych.
  • 1 puszka cukru pudru.
  • Sterylne słoiki i pokrywki. 

Dżem jabłkowo - śliwkowy - przepis

dżem jabłkowo-śliwkowy

Zanim zaczniesz robić dżem, musisz dokładnie umyć jabłka i śliwki. Chciałbym zauważyć, że do tego dżemu należy wziąć jabłka i śliwki z twardą miazgą. Kupuj jabłka, które nie rozpraszają się podczas gotowania. Lepiej kupować te, które służą do robienia suszonych śliwek. Ta śliwka ma twardy miąższ. A po ugotowaniu nie rozpada się. Obrane jabłka należy grubo posiekać.

dżem jabłkowo-śliwkowy

Wlej jabłka do rondla i posyp cukrem pudrem.

dżem jabłkowo-śliwkowy

 

Wymieszaj i umieść garnek na kuchence. Doprowadź dżem do wrzenia, ciągle mieszając. Należy to zrobić, aby cukier całkowicie się rozpuścił. W takim przypadku ugotuj jabłka, aż staną się prawie całkowicie przezroczyste..

dżem jabłkowo-śliwkowy

 

Gdy tylko zobaczysz, że jabłka są prawie przezroczyste, dodaj do dżemu śliwki. Najpierw należy je umyć i zdjąć..

dżem jabłkowo-śliwkowy

dżem jabłkowo-śliwkowy

Połóż dżem na kuchence i kontynuuj gotowanie. Kiedy gotujesz dżem, nie mieszaj go zbyt mocno. Lekko wymieszaj łyżką. Jeśli energicznie mieszasz dżem, możesz uszkodzić jabłka i śliwki.Warto zaznaczyć, że dżem najlepiej gotować na małym ogniu. Możesz go nawet wyłączyć i zostawić w spokoju na kilka godzin. Można to zrobić, aby syrop wsiąkł w jabłka i śliwki. Ale nie możesz tego zrobić. Jeśli ugotujesz dżem na małym ogniu, nie musisz go wyłączać. Syrop i Samvnataya w owocach.

dżem jabłkowo-śliwkowy

Gdy tylko skórka zacznie lekko odrywać się od śliwki, natychmiast usuń dżem z pieca. Nie ma potrzeby czekać, aż skórka śliwki zostanie całkowicie usunięta. W takim przypadku istnieje duże prawdopodobieństwo, że śliwka rozpadnie się podczas gotowania. W naszym przypadku nie trzeba tego osiągnąć.

dżem jabłkowo-śliwkowy

Rozłóż na gorąco w słoikach. Banki należy wcześniej wysterylizować i wysuszyć. Słoiki i pokrywki muszą być suche.

dżem jabłkowo-śliwkowy

W rzeczywistości to wszystko. Różne jabłka i śliwki na zimę bardzo szybko gotuje. Dzięki temu możesz być całkowicie pewien, że wszystkie przydatne właściwości zostaną zachowane. Przechowuj dżem w temperaturze pokojowej. Teraz pozostaje czekać na zimę i pić herbatę przez parzenie. Smacznego. Możesz także gotować powidła śliwkowe z pestkami

dżem jabłkowo-śliwkowy

Dżem jabłkowo-śliwkowy. Zdjęcie

dżem jabłkowo-śliwkowy

dżem jabłkowo-śliwkowy

dżem jabłkowo-śliwkowy

Autor K.I..


» » Dżem jabłkowo-śliwkowy. Przepis ze zdjęciami krok po kroku