Dżem brzoskwiniowyJaki owoc nazwałbyś królewskim? Jabłko jest za proste, gruszka jest zbyt złożona, wiśnia to generalnie jagoda! A co z brzoskwinią? Średnio duży, średnio okrągły, lekko puszysty, ciepły żółto-czerwony kolor z ostrym rozcięciem na środku - jest taki piękny i ergonomiczny, nawet jeśli namalujesz z niego obraz. Bierzesz to w swoje ręce, a staje się tak dobre i przyjemne! Gryziesz brzoskwinię, a nektar miodowy jest z niej zaostrzony. Jak możesz temu odmówić? A ten owoc jest tak przyjemnie miękki i taki słodki… Zdecydowanie brzoskwinia to kreacja dla królów! Upewnij się, że zrobisz królewski dżem brzoskwiniowy na zimę! W końcu to tylko sprawi, że będzie jeszcze smaczniejszy i słodszy! Nie zepsujesz brzoskwini niczym! Może ozdabiać tylko swoją obecnością, a nie odwrotnie!
Zimą będzie można zrobić z niego ciasto z brzoskwiniowym nadzieniem, upiec z nim bułeczki i zrobić owsiankę, a nawet samo podanie dżemu brzoskwiniowego na talerzu, ułożonym w plasterki, podniesie na duchu o 100%! Tak, nawet myśl, że taki królewski dżem może znaleźć się na Twojej półce, upiększa Twój dzień! Dżem brzoskwiniowy, przepis, na który proponuję, musi znaleźć się w przygotowaniu dla każdej gospodyni domowej! Radzimy również gotować i dżem morelowy, niech twoje zapasy na zimę będą zróżnicowane i smaczne.

Składniki na 200 gram może:
- 2 duże brzoskwinie,
- 1 szklanka cukru,
- 100 mililitrów wodyWymagane składniki
Umyj brzoskwinie zimną wodą. Obierz je. Można to zrobić na dwa sposoby: użyć zwykłego ostrego noża lub zanurzyć brzoskwinię w gorącej wodzie na kilka sekund, a następnie z łatwością obrać..
Pokrój obraną brzoskwinię na plasterki.


posiekaj brzoskwinie
Włożyć pokrojone plastry do kadzi.


włóż brzoskwinie do kadzi
Dodaj do nich cukier.


Dodaj cukier
Następnie dodaj wodę.


Dodaj wodę
Gotuj brzoskwinie na ogniu przez 30 minut.


gotować brzoskwinie
Następnie włóż gotowy dżem brzoskwiniowy do słoików.


włożyć do słoików
Nawiasem mówiąc, jeśli lubisz konsystencję podobną do puree, nie stanowi to problemu, po prostu zmiel gotowy dżem za pomocą blendera, a dopiero potem włóż do słoików. I jak najbardziej brzoskwinie w galarecie na zimę, jest też bardzo smaczny!
Smacznego!


Dżem brzoskwiniowy
Zobacz podobne przepisy

» » Dżem brzoskwiniowy