Konserwowanie brzoskwiń na zimę

Przepisy na konserwy brzoskwiniowe urozmaicony. Można je zamknąć we własnym soku, w syropie lub specjalnym nadzieniu (na przykład waniliowym lub migdałowym), w winie itp. Ale bez względu na wybraną metodę, te owoce zawsze okazują się niesamowicie. Pyszny kompot brzoskwiniowy, galaretka lub dżem - poza pochwałą!

Konserwowanie brzoskwiń na zimę

Składniki na konserwy brzoskwinie na zimę we własnym soku:

  1. świeże brzoskwinie z dość gęstą miazgą (ile trafi do słoików);
  2. woda;
  3. cukier granulowany (1 łyżka na 1 litr puszki, ale możliwe więcej).


Wszystkie przepisy na konserwy brzoskwini rozpoczynają się od umycia owoców i obierania według potrzeb. Jeśli to możliwe, skóra jest usuwana. Jeśli nie można go usunąć, brzoskwinie należy zanurzyć w durszlaku we wrzącej wodzie, lekko zakwasić kwasem cytrynowym i natychmiast schłodzić pod bieżącą zimną wodą. Następnie skóra jest bardzo łatwo usuwana. Następnie brzoskwinie należy przekroić na pół i wypestkować.

Konserwowanie brzoskwiń na zimę

Połówki brzoskwini układa się na szklanych lub blaszanych puszkach, kroi warstwami w dół i posypuje granulowanym cukrem. Każdy słoik napełnia się 100 ml gorącej wody, a słoiki przykrywa się pokrywkami. Teraz należy je wysterylizować, umieszczając je w garnku z wrzącą wodą na 40-60 minut (w zależności od objętości). Pod koniec procesu sterylizacji brzoskwinie we własnym soku zwinięte metalowymi pokrywkami, schłodzone i wyczyszczone przed chłodem, kiedy można je zjeść. Ale kto jest niecierpliwy, może odkorkować słoiki po 2-3 tygodniach, aby owoc miał czas na wypuszczenie soku.

Konserwowanie brzoskwiń na zimę

Brzoskwinie z puszki w winie (wyłącznie w kolorze białym!) Zawijane z sokiem z cytryny i przyprawami (mielony imbir, goździki lub cynamon). Sposób przygotowania brzoskwiń jest taki sam. Ale po ich ułożeniu wlewa się je syropem winnym i gotuje w nim przez około 10 minut. Dzięki przyprawom uzyskuje się nie tylko pyszne brzoskwinie w puszkach, ale także Dżem brzoskwiniowy lub dżem.


Zobacz podobne przepisy

» » Konserwowanie brzoskwiń na zimę