Kompot z jagód i brzoskwiniJa i moja rodzina po prostu nie możemy żyć bez różnego rodzaju napojów. Szczerze mówiąc, zwijam je nawet na zimę w takich ilościach, że półki dosłownie psują się pod ich ciężarem. Zapewne właśnie z tego powodu w moim kulinarnym notatniku zbiera się tak wiele różnych kompotów na zimę (choć oprócz nich lubię też gotować soki). Jednym z ulubionych napojów w naszej rodzinie jest kompot z piasku i jagód. Te dwa składniki są dosłownie stworzone dla siebie. Dlaczego tak mówię? Tak, bo jeśli np. Gotujesz kompot brzoskwiniowy, na wyjściu okaże się dość wyblakły. Ale jeśli dodasz do niego również dojrzałe jagody, kompot dosłownie zmieni się na twoich oczach, a raczej jego kolor.
Oprócz wszystkich powyższych, kompot brzoskwiniowy z jagodami jest również bardzo przydatny. Pomyślisz, że wszystkie naturalne napoje są zdrowe. Tak, ale to brzoskwinie i jagody w jednym drinku sprawiają, że jest mega przydatna. Przewód pokarmowy, ból gardła, przeziębienia - borówki poradzą sobie ze wszystkim. Aby zachować wzrok, warto go używać. Brzoskwinia jest nie mniej przydatna niż borówka. Ale przejdźmy do listy niezbędnych komponentów, których jest niewiele, a ich sezon jest teraz.

Kompot brzoskwiniowy z jagodami - przepis ze zdjęciem

Składniki:
- woda - około 2,7 litra,
- brzoskwinie - 3-5 sztuk,
- jagody - 100 gramów,
- cukier - 100-150 gramów.niezbędne składniki
Weź rondel i wlej do niego wodę. Od razu chcę powiedzieć, że jagody są trochę kolorowe i dlatego lepiej nie używać emaliowanej patelni do gotowania kompotu (chociaż tak zrobiłem, a potem musiałem ciężko pracować, aby go umyć).


wlać wodę
Dodaj cukier do wody.


Dodaj cukier
Następnie dodaj umyte jagody i posiekane brzoskwinie..


ułożyć jagody


rozłóż brzoskwinie
Gotuj kompot przez dwadzieścia pięć minut, a następnie wlej go do wcześniej przygotowanych słoików.


zagotuj kompot


wlej kompot


Kompot brzoskwiniowy z jagodami: przepis ze zdjęciem
» » Kompot z jagód i brzoskwini