Dżem śliwkowy w powolnej kuchenceLato, sezon zbiorów, na drzewach pojawiają się jabłka, gruszki, śliwki i jagody. Ile można przygotować na zimę, ile świeżych potraw można przygotować. I co mogę powiedzieć, po prostu jedz świeże owoce, weź trochę witamin, to też jest bardzo przydatne, prawda??
W tym roku postanowiłam zrobić powolną kuchenkę śliwkową (przepis ze zdjęciem). Ale ponieważ mam bardzo mało czasu na przygotowania, muszę znaleźć wyjście i wymyślić, że tak powiem, preparaty „dla leniwych”. Jeśli interesuje Cię również to, jak szybko i nie jest trudno zrobić taki dżem, zapraszam na tę mistrzowską lekcję. Spójrzmy, jak to razem ugotować..


Składniki do przygotowania powideł śliwkowych
Więc najpierw przygotujmy składniki:
- śliwki - 1 kg.,
- cukier granulowany - 1 kg.
- sól - szczypta.zmiel miąższ śliwkowy
I przejdźmy do samego robienia dżemu. Warto więc wziąć pod uwagę, że jeśli masz bardzo słodką śliwkę, możesz wziąć trochę mniej cukru. Na przykład około 700 gramów.
Dokładnie myjemy więc śliwki pod zimną bieżącą wodą. Następnie wkładamy je do durszlaka lub drobnego sita i czekamy, aż cała woda spłynie.
Gdy wół ze szkła, przekrój śliwki na pół i usuń pestki z każdej śliwki. Odrzucamy odpowiednio nasiona i wysyłamy miazgę porcjami do blendera. Szlifować.
Następnie pokruszoną masę i granulowany cukier wysyłamy do głębokiego pojemnika. Wszystko dokładnie wymieszaj i dodaj szczyptę soli do smaku.


gotować dżem przez około 3 godziny
Następnie gotujemy dżem przez około 3 godziny. Ugotowałam ten dżem śliwkowy w powolnej kuchence w trybie „dżemu”. Ale możesz też po prostu ugotować go na zwykłym piecu. Zaraz po ugotowaniu dżemu wymieszaj i ustaw ogień na średni. Przykryj pokrywką do połowy i gotuj do miękkości. I sprawdzamy gotowość w następujący sposób: Bierzemy dżem na łyżkę i kapiemy kroplę na talerz lub spodek, jeśli kropla się nie rozprzestrzeni, dżem jest gotowy!


Dżem śliwkowy
Więc nasz powój śliwkowy jest gotowy. Następnie wkładamy go do wysterylizowanych słoików i przykrywamy ciepłym kocem. Czekamy na całkowite ostygnięcie dżemu, a następnie wysyłamy go do miejsca stałego przechowywania - spiżarni, piwnicy.


Dżem śliwkowy w powolnej kuchence: przepis ze zdjęciem
Smacznego!

Możesz też gotować dżem truskawkowy w powolnej kuchence.
» » Dżem śliwkowy w powolnej kuchence