Lekko solona cukinia w opakowaniu w 5 minutCzęsto zastanawiam się, jak trudne było prowadzenie domu przez nasze mamy i babcie. W końcu nie było wtedy ani potężnych wielofunkcyjnych robotów kuchennych, ani pralek, ani innych urządzeń gospodarstwa domowego, które ułatwiają życie współczesnym gospodyniom domowym..

Poza tym nawet dieta, a także samo menu były zupełnie inne. Przeglądając kulinarny notatnik mojej babci czasami łapię się na myśli, że od dawna nikt nie przygotowuje takich potraw, a mój dom byłby bardzo zdziwiony, gdyby zobaczył je na naszym stole. To prawda, istnieją klasyczne przepisy, które za sto lat będą tak samo aktualne, jak teraz, ale prawdopodobnie już nieco ulepszone.

Dotyczy to również procesu puszkowania. Babcia całe lato przygotowywała dziesiątki słoików z różnymi ogórki konserwowe, żeby później w zimie, jak powiedziała, było co jeść. Nie muszę już zajmować się konserwowaniem, zwłaszcza w takiej ilości, ponieważ pojawiają się nowe technologie przygotowywania potraw, takie jak mrożenie i suszenie. Ale ostatnio pojawiła się również metoda solenia warzyw na sucho do natychmiastowego gotowania. Tak wygodne i praktyczne, że zapomniałem pomyśleć o innych metodach (więc ja solone warzywa na zimę).

Dzisiaj opowiem Wam jak solić owoce cukinii tą metodą, aby po 6-8 godzinach można było skosztować pikantnej, umiarkowanie pikantnej przekąski. Nie rób podwójnej porcji od razu, ponieważ taka cukinia nie będzie przechowywana przez długi czas, lepiej ją ugotować w razie potrzeby. Nasza chrupiąca, lekko solona cukinia zapakowana według tego szybkiego przepisu przygotowuje się w zaledwie 5 minut.


Składniki do przygotowania lekko solonej cukinii
Składniki:
- owoc cukinii - 1 kg,
- czosnek - 2-3 ząbki,
- sól kuchenna o średnim mieleniu - 1 łyżeczka. smak,
- koperkowe zielenie - pęczek.Cukinia w plasterkach
Przede wszystkim myjemy cukinię z piasku i brudu. Ponadto, jeśli owoce nie są młode, obierz je, a dopiero potem pokrój w cienkie plasterki.


posiekaj zioła i czosnek
Oczyszczamy czosnek z suchych łusek, spłukujemy zimną wodą i drobno siekamy.
Sortujemy zielenie koperku. Jeśli natkną się na powolne gałązki, lepiej je wyrzucić. Resztę myje się zimną (najlepiej lodowatą) wodą i suszy ręcznikiem. Następnie drobno posiekaj nożem.


dodaj zioła, czosnek
Plastry cukinii włożyć do woreczka i posypać solą. Następnie dodaj posiekany czosnek i posiekany koperek.


wstrząsnąć zawartością opakowania
Zawiązujemy torbę i wkładamy do innej torby. Następnie dokładnie wstrząśnij zawartością torebki, aby cukinia była równomiernie posolona.


Lekko solona chrupiąca cukinia w opakowaniu Szybki przepis w 5 minut
Paczkę stawiamy w chłodnym miejscu, a po 8 godzinach na naszym stole będzie już oryginalna przystawka do smaku.


przepis na chrupiącą soloną cukinię w torebce w 5 minut
Smacznego!


jak gotować lekko soloną cukinię
» » Lekko solona cukinia w opakowaniu w 5 minut