Natychmiastowe chrupiące, lekko solone ogórki w słoikuOgórki lekko solone, przepis jaki proponuję, chrupiące, instant w słoiku. Potrafią zaskoczyć zarówno smakiem, jak i sposobem przygotowania. Zamiast zwykłej wody dodaje się do nich wodę mineralną. Najlepiej jest spożywać ze stołu wodę mocno gazowaną, np. „Bonaqua”. Zdecydowanie nie „Essentuki” ani „Borjomi” - lecznicze wody stołowe z wyraźnym smakiem minerałów, które składają się na ich skład.
Dzięki wodzie gazowanej ogórki bardzo szybko się kiszą - rano możesz zasmakować efektów swojej pracy. A dzięki nagazowaniu uzyskują wyjątkowy, niepodobny do niczego innego smak i niesamowitą chrupkość. Dzieje się tak właśnie w przypadku, gdy powiedzenie „ostry jak napój gazowany” ma dosłowne znaczenie..

Zobacz też lekko solone ogórki w torebce.

Przyjmuje się, że lekko solone ogórki w wodzie mineralnej szybko się gotują i szybko zjadają - następnego dnia lub w ciągu dwóch dni. Dlatego nie zaleca się zwiększania ilości soli, już trzeciego dnia grozi przesolenie. Najlepiej używać dużej soli kamiennej, najtańszej. Drobny jak proszek i jodowany - niedobry. Ogórki najlepiej spożywać małe, pryszczate i kłujące. Okazy gładkich sałatek można również solić, ale chrupiący efekt określony w przepisie nie będzie już działał. Duże ogórki można pokroić na pół.


Składniki na szybkie pikle
Przygotujmy produkty do mineralnego marynowania ogórków:

- 900 gramów młodych, świeżych ogórków pryszczych-
- 1 litr mocno gazowanej wody stołowej-
- 10 gramów świeżego kopru-
- 10 gramów świeżej pietruszki-
- 3 ząbki czosnku-
- 3 liście laurowe-
- 60 gramów soli kuchennej (to 3 płaskie łyżki stołowe).moczyć ogórki
Aby ugotować lekko solone ogórki na wodzie mineralnej, dokładnie myję warzywa. Po umyciu ogórki zalać zimną pitną wodą i pozostawić do namoczenia na 2 godziny. Dzieje się tak, aby ogórki były szczególnie chrupiące i gęste. Wskazane jest odcięcie końcówek ogórków po obu stronach.


włóż przyprawy do słoika
Przygotowanie zieleni (pietruszki i kopru) do solenia. Płukujemy w zimnej wodzie, czyścimy. Oddziel połowę i umieść ją na dnie 2-litrowego słoika. Słoika nie trzeba sterylizować - po prostu używamy czystego.
Ząbki czosnku myjemy i mielimy, połowę wlewamy do słoika. Dodaj liście laurowe i przyprawy.
Wyciągamy ogórki z wody i wkładamy do słoika
Wyciągamy ogórki z wody i wkładamy do słoika. Ogórki nie muszą być ciasno pakowane, wystarczy je wylać bez ubijania. I nie musisz wkładać więcej niż 900 gramów ogórków, ponieważ przy dużej gęstości stają się miękkie. Włożyć składniki do słoika i okresowo nimi wstrząsać, aby dobrze rozłożyły się na naczyniach..

Pozostałe zioła i czosnek ułożyć na ogórkach
Pozostałe zioła i czosnek ułożyć na ogórkach.dodaj sól do wody mineralnej
Wlej wodę mineralną do dowolnego głębokiego pojemnika, posol i wymieszaj łyżką. Po dodaniu soli woda mineralna silnie się pieni.
wlej wodę mineralną do ogórków
Zaczynamy wlewać gazowaną wodę mineralną. Robimy to porcjami i stopniowo nie spieszymy się. Woda będzie skwierczeć i pienić się.

Przykryj słoik ogórkami z pokrywką
Wyjmujemy ogórki w lodówce dopiero po 4 godzinach
Wyjmujemy ogórki w lodówce dopiero po 4 godzinach.


Ogórki lekko solone na wodzie mineralnej
Rano otwieramy i podajemy na stole mineralne lekko solone ogórki. Smacznego!Szybkie lekko solone ogórki na wodzie mineralnej
Starinskaya Lesya
Na zimę spróbuj skręcić ogórki kiszone w koncentracie pomidorowym.
Zobacz podobne przepisy

» » Natychmiastowe chrupiące, lekko solone ogórki w słoiku