Przepis na lekko solone ogórki w wodzie mineralnej

Z niecierpliwością czekamy na lato nie tylko ze względu na obfitość owoców i jagód, lekko solone ogórki - to prawdziwy przysmak, z którego słynie czerwiec. Takie ogórki są dobre wszędzie - z młodymi ziemniakami i na pikniku. Zwracamy uwagę na oryginalny i prosty przepis lekko solone ogórki w wodzie mineralnej.Przepis na lekko solone ogórki w wodzie mineralnej

Przygotujmy więc wszystkie składniki. Jeśli uda ci się to zdobyć, najlepiej użyć ogórków Lukhovitsky`ego - są małe i pokryte pysznymi pryszczami, z przyjemnością je je! Będziesz także potrzebował wody umiarkowanie gazowanej, do przygotowania 1 kg ogórków potrzebujesz 1 litr. Przed przygotowaniem marynaty zwróć uwagę na skład wody mineralnej, niektóre pierwiastki, na przykład jod, nie będą szczególnie przydatne do tego preparatu.
Nie zapomnij o pachnących przyprawach - możesz użyć pęczka kopru lub połączyć kwiatostany kopru z pęczkiem pietruszki. Nie zapomnij główki czosnku. Również do gotowania lekko solone ogórki potrzebujemy soli - 2-3 łyżki stołowe bez szkiełka.
Teraz możesz zacząć przygotowywać przedmiot - umyj ogórki, odetnij im ogony. Weź szklany pojemnik - będą w nim solone ogórki, musisz włożyć do niego pół pęczka koperku, a także posiekaną głowę czosnku. Wlej litr wody mineralnej do innego pojemnika i rozpuść w nim całą sól. Powstałą solankę zalać ogórkami i przykryć drugą częścią pęczka kopru. Teraz pozostaje tylko przykryć pojemnik pokrywką i pozostawić w lodówce na jeden dzień. Po tym okresie można cieszyć się doskonałym smakiem ogórków na wodzie mineralnej i ich wyjątkowo dźwięcznym smakiem..
Możesz jednak zostawić pojemnik z piklami w lodówce na kolejne kilka dni - smak takich ogórków również będzie doskonały, ale nie powinieneś dłużej przechowywać, smak takich warzyw będzie bardzo bogaty i zbliżony do smaku marynat. Latem nadal chcę skosztować tylko kiszonych ogórków.
Nawiasem mówiąc, istnieje znacznie więcej prostych przepisów na takie solenie, na przykład możesz gotować szybkie solone ogórki w torbie.
» » Przepis na lekko solone ogórki w wodzie mineralnej