Przecier truskawkowo-bananowy na zimęPołączenie aromatycznych truskawek i słodkiego banana uznawane jest za jedno z najbardziej udanych i cieszy się dużą popularnością. Z tego tandemu powstają soki i nektary, konfitury i dżemy, można też spróbować zrobić jedną z najprostszych opcji - przecier truskawkowo-bananowy na zimę. Możesz dostosować ilość cukru w ​​puree według własnego uznania. Jeśli truskawki i banany są wystarczająco słodkie, możesz potrzebować bardzo mało cukru, możesz również dodać sok z cytryny, aby przecier truskawkowo-bananowy był lepiej przechowywany i miał bardziej wyrazisty smak..

Przecier truskawkowo-bananowy na zimę - przepis ze zdjęciemSkładniki na przecier truskawkowo-bananowy
Lista składników:
- 1,5 kg truskawek,
- 0,5 kg bananów,
- cukier do smaku,
- 1/3 cytryny (1/4 łyżeczki kwasu cytrynowego).


posiekaj owoce blenderem
Najpierw dokładnie opłucz truskawki. Jeśli przygotowujesz trochę tłuczonych ziemniaków, lepiej wypłukać każdą jagodę - może w niej pozostać piasek, który w przyszłości będzie nieprzyjemny do ścierania na zębach. Jeśli przygotowujesz dużo tłuczonych ziemniaków na raz, przenieś jagody do durszlaka i trzymaj je pod bieżącą wodą przez kilka minut, lekko potrząsając truskawkami. Obierz banany.
Najwygodniej jest przekręcić składniki w robocie kuchennym, chociaż zwykła maszynka do mięsa jest w porządku. Banana pokroić w plasterki i włożyć do miski całe truskawki.


Przekręć przez kilka minut przy średniej prędkości
Wirować przez kilka minut ze średnią prędkością. Masa może być gładka lub z kawałkami truskawek lub bananów. Wlej pachnącą masę owoców i jagód do rondla i podpal.


Dodaj cukier
Dodaj dowolną ilość cukru na podstawie słodyczy głównych składników.


dodaj kwas cytrynowy
Ważne jest, aby cukier był całkowicie rozpuszczony, ale nie trzeba zbytnio gotować puree. Na tym samym etapie dodaj kwas cytrynowy lub sok z cytryny, wymieszaj. Gdy masa zacznie wrzeć, zmniejsz ogień do małego, mieszaj przez kolejne 5 minut i wyłącz.


umieścić w bankach
Wlać przecier bananowo-truskawkowy na zimę do wysterylizowanych słoików, mocno zakręcić sterylnymi pokrywkami, odwrócić i owinąć kocem, aż całkowicie ostygnie.


Przecier bananowo-truskawkowy na zimę
Po dniu puree można włożyć do lodówki lub do spiżarni w celu dalszego przechowywania..


Przecier truskawkowo-bananowy na zimę - przepis ze zdjęciem

Nie przegap też sezonu żniwnego. przecier brzoskwiniowy na zimę.
» » Przecier truskawkowo-bananowy na zimę