Pomidory w żelatynie na zimę

Jeśli jeszcze nie próbowałeś konserw ”Pomidory w żelatynie na zimę„, Straciliśmy dużo. Pomidory z jadalną żelatyną są szczególnie delikatne i smaczne. Do tego lekko grube nadzienie, które otula warzywa i zmiękcza je. Pomidory w puszkach w żelatynie - to wspaniała różnorodność marynat na stole. Ponadto przepis jest łatwy do przygotowania. Co szczególnie lubią hostessy.

Pomidory w żelatynie na zimę

Składniki na Przepis "Pomidory w żelatynie na zimę":

 1. pomidory;
 2. 4 litry wody;
 3. 200 g cukru pudru;
 4. 120 g soli;
 5. 6 szt. ziarna czarnego pieprzu;
 6. 6 liści laurowych;
 7. 50 ml octu;
 8. 1 łyżeczka żelatyna;
 9. cebula cebulowa;
 10. piment;
 11. goździk.

Pomidory w żelatynie na zimęGotowanie "Pomidory w żelatynie na zimę":

W 4 litrach wrzącej wody rozpuszcza się cukier granulowany, sól - dodajemy ziarna pieprzu, liść laurowy i gotujemy przez 3 minuty, dodaje się ocet stołowy i żelatynę (uprzednio namoczoną i lekko rozpuszczoną w szklance ciepłej wody). Roztwór gotuje się przez kolejne 5 minut.

W wysterylizowanych słoikach na dnie umieszcza się liść laurowy, 2 czarne ziarna pieprzu, 1 ziele angielskie i goździk. Słoiki wypełnione są pomidorami, przeplatane krążkami cebuli. Po zalaniu puszek marynatą (gotowanie).

Pomidory w żelatynie na zimę

Przygotowane i napełnione słoiki przykrywa się pokrywkami i sterylizuje przez 7-8 minut. Następnie są hermetycznie zwijane. Utrzymane w chłodzie. UżywaćPomidory na zimę w żelatynie ”będzie gotowy za 2,5-3 tygodnie. Banków nie trzeba sterylizować. Ale wtedy okres przechowywania przedmiotu obrabianego jest znacznie skrócony lub konserwy są wysyłane do zimnego miejsca na przechowanie..

Przepis zaskoczy Cię przyjemnie i nieoczekiwanie. Wydawałoby się, czego się spodziewać po prostej żelatynie ?! Ale nie. Pomidory na zimowe mrozy są po prostu pyszne!

/ p


Zobacz podobne przepisy

» » Pomidory w żelatynie na zimę