Pyszna marynata pomidorowa - trzy najlepsze przepisy na zimową marynatę pomidorową.

Pyszna marynata pomidorowa

Aby domowe przetwory z pomidorów nie nudziły się zimą, konieczne jest, aby w tym okresie na stole występowały zwroty akcji o zróżnicowanym smaku. Dlatego marynowanie tych samych pomidorów jest konieczne na różne sposoby. Pomagają mi w tym moje trzy przepisy na marynaty pomidorowe. Proponuję spróbować ocenić, czy dla Ciebie też będą najlepsze i najsmaczniejsze.

Składniki: goździk, piment, Pietruszka, cynamon, Liść laurowy, liście czarnej porzeczki, Mennica, gorzka papryka, pomidor, cukier, Sól, koper, ocet winny, ziarna czarnego pieprzu

Na początek zauważę, że możesz wrzucić dowolne pomidory do słoików: od zielonego do całkowicie dojrzałego. Niezależnie od zastosowanego przepisu na konserwację, każda metoda zakłada, że ​​przyprawy umieszcza się na dnie słoika, kładzie na nich pomidory, a następnie wylewa gorącą marynatę. Nazywa się to również nadzieniem. A na samym końcu puszki są sterylizowane i skręcane.

Marynata do pomidora na zimęA teraz trzy z moich pysznych i najlepszych przepisów, jak gotować marynatę pomidorową na zimę.

Pierwsze dwa oznaczają: przyprawy - na 3-litrowy słoik oraz zalewanie / marynatę - na 1 litr wody.

Zalewanie: 50 g soli, 50 g cukru, 3 łyżeczki. esencja octowa.

Przepis numer 2.

Przyprawy: świeże parasole koperkowe (10 szt.), Liść czarnej porzeczki (10 szt.), Liść pietruszki (15 g), świeża mięta (10 g), papryczka chili (1 średni strąk).

Zalewanie: 50 g soli i cukru i 3 łyżeczki. esencja octowa.

Przepis numer 3.

Przyprawy: czarny i ziele angielskie (6 szt.), Goździki (3 pąki), liść laurowy (3 duże), papryczka chilli (1 szt.).

Nadzienie jest przeznaczone do puszki o pojemności trzech litrów i jest gotowane wraz z przyprawami.

Pobiera się 1,5 litra wody i wlewa do niej sól (2 łyżki. L.) I cukier (4 łyżki. L.). Po ugotowaniu dodaj 125 ml dziewięcioprocentowego octu.

To moje marynaty na zimę. Trzy przepisy pozwalają gotować pomidory na zimę o różnych smakach, ale oczywiście pyszne. Powiedziałem ci, jak zrobić marynatę do pomidora, moje najlepsze przepisy i którą marynatę wybrać, zależy od ciebie. W końcu jest ich ogromna liczba. Jak gotujesz? Co jest najsmaczniejsze i najbardziej lubiane w Twojej rodzinie? Będzie mi miło, jeśli w komentarzach podzielisz się swoim przepisem na marynatę.


Zobacz podobne przepisy

» » Pyszna marynata pomidorowa - trzy najlepsze przepisy na zimową marynatę pomidorową.