Adjika z chrzanem. Przepis ze zdjęciami krok po kroku

Wspaniały smak przygotowanie do zimyz warzyw, szybko gotuje, wymaga minimum czasu na przygotowanie. Ale w mroźną i śnieżną zimę miłośnicy pikantnych potraw docenią twoją pracę, skosztując przysmaku o ostrym gorzkim smaku podczas kolacji. Adjika dobrze komponuje się z drugimi daniami mięsno-rybnymi, niektórzy używają adżiki do grilla, to kwestia gustu. Ilość ostrej papryki można dowolnie zwiększać lub zmniejszać według własnego uznania.
Wymagane składniki:
1 kg. czerwona papryka-
300 gr. Świeży pomidor-
3 szt. Gorzka papryka-
100 gramów Czosnek obrany-
Korzeń chrzanu.

Adjika z chrzanem. Przepis ze zdjęciami krok po kroku


1 - Kiedy wszystko jest potrzebne do gotowania adjiki warzywa są przygotowane, weź czerwoną paprykę, obierz i pokrój w małe plasterki. W ten sam sposób kroimy pomidory nie gruboziarniste. Oczyszczamy czosnek i korzeń chrzanu. W razie potrzeby usuń nasiona i posiekaj gorzki pieprz (nie usuwam nasion z gorzkiej papryki), więc adjika okazuje się bardziej gorzka i pikantna.

Adjika z chrzanem. Przepis ze zdjęciami krok po kroku2 - Pokrojone warzywa należy posiekać w robocie kuchennym lub maszynce do mięsa, do tego celu używam elektrycznej maszynki do mielenia mięsa. Wszystkie przygotowane warzywa przepuszczam przez maszynkę do mielenia mięsa i dosłownie w kilka minut otrzymuję masę warzywną.

Adjika z chrzanem. Przepis ze zdjęciami krok po kroku

3 - Następnie powstałą masę warzywną wymieszaj do uzyskania jednorodnej konsystencji (uważaj, aby nie dostać gorzkiej masy na dłonie, możesz używać rękawiczek podczas przygotowywania adjiki).
4 - Następnie dodaj 1 łyżkę octu, olej słonecznikowy, sól i cukier do powstałej mieszanki warzywnej.
Następnie dobrze wymieszaj gorzką masę warzywną, zagotuj i gotuj na średnim ogniu przez 15-20 minut. Nie zapomnij wymieszać, aby adżika nie spaliła się do dna naczyń, ponieważ okazuje się, że ma dość gęstą konsystencję.

Adjika z chrzanem. Przepis ze zdjęciami krok po kroku

5 - Gotowe gotowane adjiku z chrzanem włożyć do wysterylizowanych słoików i natychmiast zakorkować pokrywkami, a następnie odwrócić słoiki do góry dnem, aż całkowicie ostygną.

Adjika z chrzanem. Przepis ze zdjęciami krok po kroku

Trzymać adjiku w chłodnym, suchym miejscu. Nie musisz czekać na zimę i skosztować adżiki od razu po ostygnięciu.


» » Adjika z chrzanem. Przepis ze zdjęciami krok po kroku