Przyprawa do chrzanuJak patrzysz na przygotowanie przyprawy chrzanowej na zimę, której przepisem dzielimy się dziś z Tobą? Oczywiście wielu powie, że najłatwiejszym sposobem na zakup takiego półfabrykatu chrzanu jest sklep. Mimo to zapewniam, że taki blank będzie bardzo smaczny, nie można go porównać z tym, który jest sprzedawany w sklepie..

Taka przyprawa jest nie tylko smaczna i aromatyczna, ostra, ale też wszechstronna, która urozmaici każde danie. Tyle tylko, że ze względu na ostrość istnieją pewne ograniczenia w spożyciu takiej przyprawy. Chrzan nie wpływa korzystnie na chorą wątrobę i nerki oraz błonę śluzową żołądka. Nawiasem mówiąc, jeśli nadal masz pomidory i nie zużywasz całego chrzanu, to spróbuj też przygotować się na zimę adjiku z chrzanem i pomidorami.
Dlatego zacznijmy teraz przygotowywać blank..


niezbędne składniki do przyprawiania
Składniki:
- korzeń chrzanu - 1,5 kg,
- ocet 9% - 60 gramów,
- cukier granulowany - 100 gramów,
- sól - 50 gramów,
- przegotowana woda - 1 l.trzy chrzan na tarce
Wybieramy wysokiej jakości, bez uszkodzeń korzenie chrzanu. Dokładnie spłukujemy je dużą ilością zimnej bieżącej wody. Ostrożnie zdejmij wierzchnią skórkę z korzeni. Pocieramy korzenie na grubej tarce lub przechodzimy przez maszynkę do mięsa z grubym rusztem.


dodaj sól, cukier, ocet
Przełóż startą mieszankę do miski i posyp solą i cukrem pudrem. Wszystko dobrze wymieszaj i dodaj ocet do miski chrzanu. W razie potrzeby ilość octu można zmniejszyć..


przyprawę włożyć do słoików
Dodaj przegotowaną wodę do masy. Trochę trzymamy miksturę i szczelnie wkładamy do przygotowanych czystych, suchych słoików. Gotową przyprawę można spożyć od razu, ale lepiej zostawić ją na jeden dzień. Przyprawę możesz przechowywać w chłodnym miejscu lub w lodówce..


przyprawa do chrzanu

Cóż, nasz przedmiot jest gotowy.
Zalecamy również przygotowanie gówno z pomidorami - smaczne i niezwykłe.
Smakołyk i nowe preparaty!

Zobacz podobne przepisy

» » Przyprawa do chrzanu