Pomidory w puszce bez sterylizacji. Przepis krok po kroku ze zdjęciem

Okres żniw w pełni. Czas pomyśleć o przygotowaniach do zimy. Jeśli warzywa są masowo sprzedawane na targowiskach, oznacza to, że są mielone i można je zakonserwować. Warzywa szklarniowe nie nadają się do konserwacji. Najlepszą opcją do zbioru są owoce uprawiane w ogrodzie. Są bezpieczniejsze iw końcu obrabiany przedmiot jest znacznie smaczniejszy i bardziej aromatyczny. Proponuję zachować pomidory na zimę bez sterylizacji. Do zbioru nadają się dojrzałe warzywa o gęstym miąższu i bez uszkodzeń mechanicznych. W przepisie wszystkie składniki są obliczane na jedną trzylitrową puszkę.

Wymagane składniki:

 • pomidory 1800 g,

 • pietruszka 5 gałązek,

 • liść laurowy 2 szt.,

 • groszek 7 szt.,

 • czarne ziarna pieprzu 7 szt.,

 • czosnek 4 ząbki,

 • aspiryna 6 tabletek. • Marynata:

 • woda 2 l,

 • sól 2 łyżki.,

 • cukier 4 łyżki.

pomidory bez sterylizacji


Pomidory bez sterylizacji na zimę: przepis 


Przede wszystkim przygotuj pomidory. Przejrzyj wszystkie owoce, miękkie i uszkodzone, usuń. Wypłucz pod bieżącą zimną wodą. Pozostaw na chwilę, aby spuścić nadmiar wody.

pomidory bez sterylizacji

Do przygotowania weź pietruszkę lub koperek. Możesz dodać parasole koperkowe, liście wiśni i porzeczki. Jest to opcjonalne, po prostu użyj pietruszki. Dobrze opłucz gałązki pietruszki. Ząbki obrać, pokroić w plasterki lub ćwiartki. Do smaku użyj ostrej papryki. Opłucz i pokrój w krążki. W razie potrzeby obierz nasiona, aby pomidory nie były zbyt ostre.

pomidory bez sterylizacji

Przygotuj solankę. Wlej wodę do rondla. Dodaj sól i cukier. Wymieszaj i zagotuj. Gotować przez 1-2 minuty i wyłączyć ogień.

pomidory bez sterylizacji

Do tego czasu dokładnie wypłucz słoik z pokrywką. Sterylizuj w wygodny dla Ciebie sposób. Gotuj pokrywkę osobno przez 5-8 minut. Na dno słoika dodaj gałązki kopru, czosnek, ostrą paprykę, liść laurowy, czarne ziele angielskie i ziele angielskie.

pomidory bez sterylizacji

Ułóż pomidory mocno. Najlepiej używać średnich i małych pomidorów. Najpierw ułóż duże pomidory, a następnie małe.

pomidory bez przepisów na sterylizację

Dodaj tabletki aspiryny do słoika z pomidorami. Wlej delikatnie łyżką gotowaną solankę na samą górę. Natychmiast przykryj sterylną pokrywką.

pomidory bez przepisów na sterylizację

Szczelnie uszczelnić kluczem uszczelniającym. Odwróć słoik z pomidorami do góry nogami. Dobrze przykryj ciepłym kocem. Pozostaw w tej pozycji, aż całkowicie ostygnie. Taki blank jest dobrze przechowywany w szafie mieszkania i piwnicy. Równie łatwe jest przygotowanie i ogórki konserwowe na zimę bez sterylizacji. Pyszne blanki dla Ciebie!

pomidory bez przepisów na sterylizację

pomidory bez przepisów na sterylizację


Zobacz podobne przepisy

» » Pomidory w puszce bez sterylizacji. Przepis krok po kroku ze zdjęciem