Ogórki lekko solone w opakowaniu 2 godzinyKilka dni temu spotkaliśmy się z przyjaciółmi na ich daczy, był to wspaniały ciepły letni wieczór, ugotowaliśmy kociołek z młodych ziemniaków, usmażiliśmy świeżo złowionego karpia i świetnie się bawiliśmy rozmawiając i wspominając nasze studenckie dni. Ale jak dla mnie najsmaczniejszym daniem naszego obiadu były lekko solone ogórki. Co więcej, gotowano je na kilka godzin przed naszym spotkaniem i były tak smaczne, aromatyczne, chrupiące, jakby przez kilka dni solone według klasycznej receptury.
Oczywiście poprosiłem o przepis na tę przystawkę i już zrobiłam taką cudowną ogórki dla ich gospodarstwa domowego. Bardzo podobał mi się nie tylko smak, ale także sposób ich przygotowania. Nigdy nie spotkałem się z tak prostą metodą gotowania, wydaje mi się, że to odkrycie w tej branży. Gotowanie lekko solonych ogórków w torebce przez 2 godziny w lodówce. Co więcej, takie ogórki może przygotować nawet nowicjusz w kuchni, a to naprawdę takie proste: wystarczy opłukać ogórki, odciąć z nich końce i włożyć do plastikowej torby, a następnie dodać do nich plasterki czosnku, sól i gałązkę ziół. Następnie wystarczy zawiązać torbę, włożyć ją do innej torby i umieścić w ciepłym miejscu na kilka godzin. Ta metoda jest również nazywana "metoda sucha", ponieważ do solenia w ogóle nie używamy płynu.
Do marynowania ważne jest tylko kupowanie ogórków kiszonych, wtedy okażą się chrupiące i mocne. Małe owoce najlepiej jest posolić w całości. Zasadniczo do solenia możesz wziąć dowolne warzywa, które lubisz - bazylię, oregano, koperek, wtedy ogórki będą bardziej aromatyczne i smaczne.


Składniki do przygotowania ogórków lekko solonych w torebce

Składniki:
- świeże owoce ogórka - 0,5 kg,
- drobnokrystaliczna sól kuchenna -0,5 łyżki. bez zjeżdżalni,
- zielenie (koperek, pietruszka) - kilka gałązek do smaku.

- czosnek - 2-3 ząbki


włóż ogórki do torby
Do marynowania bierzemy mocne małe ogórki kiszone. Płukujemy zimną wodą i odcinamy końce po obu stronach.
Następnie włóż ogórki do plastikowej torby


dodaj sól, zioła, czosnek
Następnie dodaj do nich sól, zioła, posiekane i czosnkowe talerze.


zawiąż paczkę
Wymieszaj zawartość torebki i zawiąż ją.
Wkładamy go do innej torebki, którą również zawiązujemy i wkładamy do lodówki do solenia na kilka godzin.


odstawić na 2-3 godziny
Po 2-3 godzinach ogórki będą gotowe i można je podać na obiad, pozostałe ogórki włożyć do pojemnika i odstawić w chłodne miejsce.


Lekko solone ogórki w torbie na 2 godziny w lodówce
Przygotowanie jest równie łatwe szybko solone ogórki na wodzie mineralnej, Radzę zwrócić uwagę na ten prosty przepis. Smacznego!


przepis na lekko solone ogórki w torbie na 2 godziny w lodówce
Starinskaya Lesya
Zobacz podobne przepisy

» » Ogórki lekko solone w opakowaniu 2 godziny