Jak ugotować lekko solone ogórki w 15 minut?

Ogórki lekko solone w 15 minut To bardzo wygodny sposób na marynowanie, szczególnie na pikniku, gdzie udogodnienia nowoczesnej kuchni nie są dostępne. Nawet przejrzałe owoce nadają się do solenia, które całkowicie nie nadają się do puszkowania na zimę..

Jak ugotować lekko solone ogórki w 15 minut?

Jak gotować lekko solone ogórki w szybki sposób? Weź plastikową torbę i pokrój w nią kilka ogórków o grubości 2-4 mm. Pokrój koperek i wszystko, co zwykle dodajesz podczas solenia. Na koniec koniecznie posiekaj kilka ząbków czosnku w woreczku. Dodaj sól, zawiąż końce, dobrze wstrząśnij, aby wymieszać. W 15 minut lekko solone ogórki w torebce możesz jeść.

Jak ugotować lekko solone ogórki w 15 minut?

Oczywiście nie mają czasu na porządne posolenie, ale są dobrze nasycone aromatami czosnku i ziół, jeśli trzymasz je przez kilka godzin, dadzą sok, a ogórki lekko osolone we własnym soku. Jeśli spróbowałeś ogórków, a okazały się niesolone, możesz spokojnie dodać więcej soli - to nie zepsuje ich smaku.Jeśli wziąłeś przerośnięte ogórki, najpierw odetnij od nich skórkę. Szybkie ogórki solone w torebce gotowy!

Jak ugotować lekko solone ogórki w 15 minut?

Ogórki lekko solone można przygotować nie tylko w torbie, ale także w pojemniku. Odbywa się to w podobny sposób, ale ten przepis ma swoje własne cechy..

Ogórki lekko solone - przepis.

Składniki:- średnie ogórki - 2 sztuki.

- mała pęczek koperku

- sól - łyżeczka

- kilka ząbków czosnku

Przygotowanie:

1. Do marynowania weź młode, cienkie owoce, odetnij od nich brzegi, przekrój na pół, zrób w nich głębokie nacięcia, aby ogórki były dobrze posolone.

2. Czosnek obrać, pokroić na kilka kawałków (duże).

3. Złożyć koperek w pęczek, pokroić na duże kawałki.

4. Włożyć ogórki do słoika (bardzo wygodne jest użycie słoika do mikrofalówki) w jednej warstwie. Jeśli po tym nadal masz ogórki, możesz zrobić drugą warstwę, ale trochę później..

5. Ułóż koperek na wierzchu (jeśli robisz jedną warstwę, połóż cały koperek, a jeśli dwa - tylko połowę).

6. Na wierzchu czosnek (część lub całość).

7. Dodaj gruboziarnistą sól (część lub całość).

8. W razie potrzeby wykonaj wszystkie te czynności dla drugiej warstwy.

9. Zamknij pojemnik pokrywką, wstrząsaj przez 5 minut. Należy to zrobić bardzo energicznie, abyś mógł poświęcić tę procedurę swojemu mężowi.

10. Po tak intensywnym wstrząsaniu ogórki dają sok, impregnowane są smakiem koperku i czosnku oraz aromatycznymi zapachami.

11. Odstaw ogórki na 15 minut, po czym możesz je zjeść.

Możesz też gotować lekko solone ogórki na zimę.


Zobacz podobne przepisy

» » Jak ugotować lekko solone ogórki w 15 minut?