Lekko solone pomidory w torebce w 5 minutOstatnio zacząłem poświęcać mniej czasu na sprzątanie. Na początku była zator w pracy, potem moja koleżanka miała problemy w życiu osobistym, a ja szedłem z nią po jej interesach dosłownie za rękę. Nie wiem, jak długo by to wszystko trwało, gdyby mój ukochany mąż nie stracił cierpliwości. Nie, nie czytał mi obyczajów i nie organizował koncertów, a po prostu prosił, żebym po pracy przyjechał na lotnisko. Nie potrafię nawet wyrazić, jak bardzo byłam zaskoczona jego prośbą, ale nadal nie wiedziałam, jaka niespodzianka czekała mnie podczas spotkania z mężem. Po drodze przeszedłem przez wiele opcji od najlepszych do najgorszych, a kiedy w końcu się spotkaliśmy, zobaczyłem, że ma w rękach 2 bilety lotnicze i naszą podróżną walizkę. Okazuje się, że kupił bilety, zarezerwował hotel i spędziliśmy wspaniały weekend w naszym ukochanym mieście..

Po tym znowu poczułem się swobodnie, wróciłem do normalnego rytmu życia, znowu dom pachniał aromatami ciast i pysznym jedzeniem. Nauczyłem się też gotować nowe danie - niesamowicie smaczną przekąskę z dojrzałych owoców pomidora. Smak pikantnych i umiarkowanie pikantnych pomidorów spodobał mi się na tyle, że kilka razy z rzędu przygotowywałam ten przysmak. Cóż, czemu nie, bo proces jest tak prosty, że poradzi sobie z nim nawet uczeń, zajmuje to trochę czasu, dosłownie 5 minut, a po 6-8 godzinach na naszym stole są pyszne lekko solone pomidory.

Ponadto technologia solenia jest bardzo prosta i nie wymaga nawet wielu naczyń i miejsca, ponieważ jest to solenie na sucho w plastikowej torbie.
Lekko solone pomidory w torebce - szybki przepis w 5 minut.


Składniki do przygotowania lekko solonych pomidorów
Składniki:
- dojrzałe owoce pomidora - 1 kg,
- nasiona gorczycy - 3 łyżki.,
- czosnek - 5-7 ząbków,
- cukier biały - 1 łyżka.,
- sól - 1 łyżka. (bez góry),
- słodka papryka - 1/2 szt.,
- mięta (melisa) - pęczek.pokrojone pomidory
Dojrzałe pomidory myjemy, wycieramy do sucha i wykonujemy dwa niezbyt głębokie nacięcia w kształcie krzyża. Jest to konieczne, aby solanka lepiej wnikała w owoce i szybciej się solą. Pomidory włożyć bezpośrednio do torby.


dodaj przyprawy
Myjemy również pęczek mięty lub melisy i suszymy, a następnie kroimy na małe kawałki..
Oczyszczamy czosnek z suchych łusek i kroimy w cienkie plasterki.
Sałatkę myjemy, wycinamy łodygę i kroimy na kawałki.
Wszystko to w paczce wysyłamy do pomidorów


dodaj cukier, sól, musztardę
Dodaj sól i cukier, dodaj musztardę zbożową.


potrząśnij paczką
Zawiązujemy worek i kilka razy delikatnie nim potrząsamy, aby wymieszać zawartość.


Lekko solone pomidory w opakowaniu Szybki przepis w 5 minut
Po 6-8 godzinach przekąska będzie gotowa, ale możesz ją trochę przytrzymać, aby pomidory były bardziej nasycone aromatami. Przechowywać w lodówce.


przepis na lekko solone pomidory w torbie w 5 minut
Smacznego!

I również w opakowaniu można kiszić ogórki.
» » Lekko solone pomidory w torebce w 5 minut