Kompot z czarnej porzeczkiCzarna porzeczka to najbardziej ulubiona jagoda w naszej rodzinie. Większość mojego ogrodu to pachnące krzewy z czarnymi jagodami. Myślę, że wszyscy znają dobroczynne właściwości czarnej porzeczki, ale jeśli z jakiegoś powodu tego nie wiesz, opowiem ci krótko. Te pyszne jagody to cały magazyn składników odżywczych i witamin, które są bardzo potrzebne naszemu organizmowi. Proponuję zrobić kompot z czarnej porzeczki na zimę, przepis ze zdjęciem i nauczę Cię gotować tak zdrowy napój.
Kompot z czarnej porzeczki okazuje się nieporównywalny, bardzo pachnący, ma przyjemny kolor, który cieszy oko. Po ugotowaniu tego witaminowego napoju z jagód czarnej porzeczki nie tylko zachwycisz się pysznym kompotem, ale także wzmocnisz swoje ciało, co przyda się w mroźne zimowe wieczory..
Więc składniki:
- 200 gramów porzeczek,
- 0,5 litra wody,
- 1-2 łyżki cukru.niezbędne składniki
Umieść jagody w misce. W przypadku kompotu do gotowania, jeśli objętość jest duża, należy użyć rondla. Lepiej, żeby był emaliowany.


ułóż jagody
Dodaj granulowany cukier do czarnej porzeczki.


Dodaj cukier
Następnie wlej wodę do jagód.


wlać wodę
Umieść pojemnik z wodą i jagodami na ogniu i ugotuj kompot. Uwarzenie tego napoju zajmuje zwykle około dziesięciu minut..


ugotuj kompot
Wlej gotowy napój do słoików. Zamknij je szczelnie pokrywkami. Jeśli masz słoiki w stylu radzieckim, użyj do nich metalowych pokrywek, które są zapieczętowane specjalnym kluczem.


wlej kompot do słoików
Nie spiesz się, aby wyjąć kompot z czarnej porzeczki do piwnicy, pozwól mu zostać w domu przez dzień, a nawet dwa.
Kompot z czarnej porzeczki uzyskuje się w kolorze podobnym do wina, tylko jego aromat i smak są dużo ciekawsze i bardziej niezwykłe.


Kompot z czarnej porzeczki na zimę, przepis ze zdjęciem
Zobacz także, jak gotować kompot truskawkowy na zimę z wiśniami.
Zobacz podobne przepisy

» » Kompot z czarnej porzeczki