Pyszny kompot z czarnej porzeczki: przepis krok po kroku ze zdjęciem

Domowe kompoty zawsze możesz przygotować w dużych ilościach, gdy sezon w pełni, każda gospodyni od czasu do czasu przeprowadza eksperymenty, zwijając napoje jagodowe pod powieki.

Ktoś kocha czyste kompoty, bez żadnych dodatków, ktoś woli mieszać jagody, ktoś lubi przyprawiać napoje miętą lub przyprawami, ale jeśli nigdy nie próbowałeś przygotować domowego kompotu do wykorzystania w przyszłości, dziś trafiłeś we właściwe miejsce, powiemy Ci jak to zrobić prosto, szybko i bez zbędnych kłopotów.

Kompoty często nie są nawet sterylizowane, najważniejsze jest potrójne nalewanie jagód i staranne przygotowanie słoików. Pod wszystkimi innymi względami należy polegać na swoim guście, a dla jasności oferujemy kompot z czarnej porzeczki, bardzo bogaty w smak. Taki kompot doskonale ozdobi świąteczne stoły, uwierz mi, sklepowe drinki pozostaną nienaruszone.

Kompot z czarnej porzeczki

Składniki:

- czarna porzeczka - 200 g-- woda - 700-800 ml-

- cukier - 80-100 g-

- cytryna - 0,5 części.

Pyszny kompot z czarnej porzeczki: przepis krok po kroku

Przede wszystkim musisz przygotować porzeczki - posortuj jagody, sprawdź, czy nie ma zgniłych i zmiażdżonych. Po odcięciu ogonów porzeczki opłucz w chłodnej wodzie. Po jagodach złóż na sitku, spuść nadmiar wody.

Kompot z czarnej porzeczki
Przygotuj słoiki na kompot według wszystkich zasad - umyj sodą, dokładnie wypłucz i wysterylizuj - na parze lub w piekarniku - tak jak lubisz. Gotuj nakrętki do zszywania we wrzącej wodzie przez co najmniej 15 minut. Napełnij słoik porzeczkami. W banku musi być co najmniej jedna trzecia porzeczek.Kompot z czarnej porzeczki

Równocześnie zagotuj czystą przefiltrowaną wodę, zalej nią porzeczki. Pozostaw jagody do gotowania na parze przez 15 minut. Następnie spuść wodę do rondla i zagotuj, wróć do słoika.

Kompot z czarnej porzeczki

Porzeczki ponownie gotuj na parze przez 15 minut, po chwili spuść wodę na patelnię.

Kompot z czarnej porzeczki

Dodaj cukier granulowany i plaster cytryny, dodaj liść mięty lub dowolną przyprawę, jeśli chcesz. Gotuj płyn przez trzy minuty.

Kompot z czarnej porzeczki

Włożyć napój z powrotem do puszki.

Kompot z czarnej porzeczki

Natychmiast zwiń pokrywkę i umieść do góry nogami. Przykryj kompot kocem i ostudź na jeden dzień. Przechowywać w piwnicy lub zwykłej szafie.

Kompot z czarnej porzeczki
Kompot z czarnej porzeczki
Kompot z czarnej porzeczki

Smacznego!


» » Pyszny kompot z czarnej porzeczki: przepis krok po kroku ze zdjęciem